وی ارتقای سطح حق بیمه تولیدی را در شرایط تورمی حاضر، ارزشمند و درخشان توصیف کرد و افزود: اگر حق بیمه‌ها متناسب با تورم موجود و در رشته شخص ثالث با افزایش نرخ دیه، همسان‌سازی می‌شد میزان حق بیمه تولیدی، رشد چشمگیرتری را تجربه می‌کرد.

سلیمانی، بر ایفای مسوولیت اجتماعی در کنار تعهدات حرفه‌ای تاکید و اظهارکرد: صنعت بیمه در ایام همه‌گیری ویروس کرونا، ظرفیت‌ها و قابلیت‌های خود را بیش‌ازپیش به نمایش گذاشت که طراحی بیمه‌نامه‌های تخصصی کرونا، بیمه‌نامه تامین مالی ناشی از توقف کسب‌وکار، تعمیم بیمه‌نامه تکمیلی درمان به خدمات بیماران کرونایی و نظایر آن بخشی از خدمات یادشده به شمار می‌رود.

رئیس شورای عالی بیمه به پوشش تمامی ریسک‌های بزرگ در زمان تحریم اشاره کرد و گفت: آمادگی صنعت بیمه در بخش بیمه اتکایی، ستودنی است و برنامه‌ریزی‌های دقیقی در این حوزه صورت گرفته و همچنان ادامه دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به‌ضرورت استقرار دولت یکپارچه الکترونیک به دستاوردهای صنعت بیمه در این حوزه اشاره کرد و افزود: حذف بیمه‌نامه کاغذی یکی از برنامه‌های راهبردی بیمه مرکزی است که هم‌اکنون فاز نخست آن با موفقیت کامل به مرحله اجرا درآمده و امیدواریم پس از دستاورد حذف بیمه‌نامه کاغذی در دو رشته، این روند همچنان ادامه یابد.

سلیمانی از گسترش ارتباط صنعت بیمه و بازار سرمایه در سال گذشته خبر داد و از این رویکرد به‌عنوان سند همراهی صنعت بیمه، سهامداران و دولت یاد کرد.

رئیس‌کل بیمه مرکزی در مجمع عمومی عادی سالانه بیمه مرکزی به مواردی نظیر تاسیس صندوق بیمه حوادث طبیعی، افزایش چشمگیر سرمایه شرکت‌های بیمه، افزایش ضریب رضایتمندی مردم، تلاش برای کاهش سهم شرکت دولتی بیمه ایران در بازار صنعت بیمه، ارتقای سطح  اداره کل مدیریت ریسک به مرکز و همچنین توسعه مرکز فاوا و کسب عنوان نخست دولت الکترونیک در بین تمامی دستگاه‌های اجرایی نیز اشاره و نسبت به ادامه این روند تاکید کرد.

در این نشست، فرهاد دژپسند با ابراز خرسندی از عملکرد مثبت بیمه مرکزی از تلاش‌های بی‌شائبه غلامرضا سلیمانی و همکاران وی قدردانی کرد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی در این مجمع با اعلام رضایت از عملکرد نهاد ناظر صنعت بیمه در ایفای مسوولیت‌ها و تعهدات حرفه‌ای خود، اظهار کرد: تمامی نمودارها از رشد منطقی و درعین‌حال متفاوت صنعت بیمه حکایت دارد و خوشبختانه گام‌های بلندی در زمینه همگانی‌سازی محصولات این صنعت برداشته ‌شده است. دژپسند با تاکید بر این نکته که صنعت بیمه باید متناسب با چشم‌انداز دولت هوشمند حرکت کند، خاطرنشان کرد: بی‌تردید صنعت بیمه برای رشد اقتصاد ایران یک صنعت مهم، تعیین‌کننده و شتاب‌دهنده به شمار می‌رود.

وی با ابراز خرسندی از سرمایه‌گذاری صنعت بیمه در بخش‌های گوناگون اقتصادی، تحقق این امر را نشانه هوشمندی مسوولان آن دانست و تصریح کرد: با وجود تفاوت عملکردی بیمه‌های اجتماعی و بازرگانی اعتقاد دارم که صنعت بیمه می‌تواند در کنار فعالیت‌های بازرگانی بخشی از اهداف اجتماعی کشور را هم محقق سازد.

وی از فعالان صنعت بیمه به‌عنوان  مبارزان راستین جنگ تحمیلی اقتصادی یاد کرد و گفت: اگر نقش‌آفرینی صنعت بیمه در اقتصاد کلان کشور تقویت شود موفقیت‌های بیشتری را در آینده نزدیک شاهد خواهیم بود. وی در پایان به اهمیت موضوع اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی در صنعت بیمه تاکید کرد و گفت: تبلیغات هدفمند بیمه‌ای و اطلاع‌رسانی شفاف و آگاهی محور نوعی سرمایه‌گذاری است و باید نگاه هزینه‌ای را از آن حذف کنیم. در پایان این مجمع گزارش حسابرس مستقل در رابطه با صورت‌های مالی قرائت و مورد تصویب قرار گرفت.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند