فریدون کاظمی با بیان اینکه بیش از ۸۰درصد پرتفوی بیمه رازی از طریق شبکه فروش تامین می‌شود، افزایش میزان خدمات و تسهیلات در نظر گرفته شده برای نمایندگان و شعب در دوره مدیریت جدید بیمه رازی را یادآور شد و گفت: بیش از ۹۰درصد از مجوزها و اختیارات ستاد بیمه رازی به شعب تفویض شده و مکلف شده‌اند این اختیارات را به نمایندگان واگذار کنند که به نوبه خود اقدامی بی‌نظیر در صنعت بیمه محسوب می‌شود.

مدیریت راهبری شبکه فروش، چرخش از ستاد محوری به شعبه‌محوری و نماینده‌محوری را استراتژی هوشمندانه بیمه رازی دانست و با بیان اینکه اشاعه فرهنگ بیمه، مشتری‌مداری و انتقال صدای مشتری به شرکت از طریق تعامل رئوس مثلث خدمت‌دهی ممکن است، افزود: مجموعه اقدامات انجام‌ شده برای حمایت هر چه بیشتر از شبکه فروش باعث رشد ۲۰۸درصدی جذب نماینده در بیمه رازی شده است.

وی همچنین در پاسخ به سوالی درباره در نظر گرفتن پوشش بیمه‌ای برای نمایندگان این شرکت گفت: اکنون همه دفاتر نمایندگی ملزم به دریافت کد کارگاه شده‌اند و از همین طریق می‌توانند پوشش بیمه تامین اجتماعی را برای کارکنان دفاتر دریافت کنند، اما به‌ طور جامع، طرحی برای حمایت از نمایندگان جهت پوشش بیمه تامین اجتماعی و بیمه عمر نمایندگان در هیات عامل طرح‌ شده است که امیدواریم تا ابتدای مردادماه عملیاتی شود. کاظمی طرح بیمه درمان تکمیلی نمایندگان بیمه رازی را نیز از اقدامات بزرگ در صنعت بیمه دانست و با بیان اینکه زمان جمع‌آوری اطلاعات نمایندگان به این منظور تا پایان هفته جاری تمدید شده است، اظهار کرد: پوشش‌های بیمه‌ای نمایندگان با کارکنان شرکت تفاوتی ندارد و قصد ما این است که حداکثر خدمات را به همه اعضای شبکه فروش ارائه کنیم.

وی همچنین از ارائه برنامه جامع دیگری به بیمه مرکزی برای توسعه کمی و کیفی شبکه فروش بیمه رازی خبر داد و با اشاره به اینکه مدل توسعه شعب در تهران و سایر استان‌ها در دست بررسی است، اظهار کرد: شعبه یاسوج و شعبه‌ای اختصاصی در وزارت نیرو در شرف راه‌اندازی است. وی ادامه داد: این امکان وجود دارد که از ظرفیت نمایندگان برای دریافت مدارک و اسناد خسارت و تسهیل فرآیند پرداخت خسارت استفاده شود که به این منظور تاکنون بیش از ۶۵۰نماینده شرکت، در دوره‌های آموزشی مربوطه حضور داشته‌اند. وی همچنین از اختصاص ۲۵۰میلیارد ریال اعتبار به نمایندگان نیز خبر داد و با بیان اینکه مهلت تسویه با این اعتبار افزایش ‌یافته است، پیگیری‌های صورت گرفته برای ارائه کارت اعتباری به نمایندگان را نیز یادآور شد و گفت: همه تلاش ما، توانمندتر کردن شبکه فروش است.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند