علی امرایی افزود: شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان به‌عنوان زیرمجموعه گروه فولاد مبارکه موفق شد بعد از رکوردهای پی‌درپی در سال گذشته، امسال نیز باوجود تعطیلات به علت بیماری کرونا و قطعی برق به رکوردی در رشد تولید گندله دست یابد تا نشان دهد عزم خود را برای عمل به شعار سال جزم کرده است.

وی تصریح کرد: فولاد سنگان خراسان  برای تولید سال‌جاری رشد متناسب تولید گندله را در برنامه داشت که با توجه به قطعی‌های پی‌درپی برق که دامنگیر تمام صنایع شده است موفق به تحقق برنامه مدنظر شرکت نشد. در همین شرایط فولاد سنگان رشد ۶۵درصدی تولید گندله در سه‌ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۰ را از آن خود کرد. این در حالی است که برآیند عملکرد تولید شرکت‌های بزرگ معدن و صنایع معدنی نشان از رشد ۱۱درصدی در همین مدت‌زمان مشابه است.

به گفته امرایی با توجه به قطعی مکرر برق در تیرماه، متاسفانه تولید گندله و کنسانتره در این شرکت طبق برنامه پیش نرفته و عملا تولید در فولاد سنگان  متوقف شد.

مدیرعامل فولاد سنگان با اشاره به برنامه‌ریزی منظم این شرکت در تولید گندله گفت: برنامه‌ریزی منسجم در شرکت فولاد سنگان خراسان باعث شد تا بخشی از گندله موردنیاز فولاد مبارکه تامین شود و در رسیدن به اهداف تولیدی که محور اصلی شعارهای سال در سال‌های گذشته است، نائل شود. با بهینه‌سازی خطوط تولید و بومی‌سازی قطعات و تجهیزات علاوه بر رشد کمی، کیفیت محصولات تولیدی این شرکت متناسب با استانداردهای شرکت فولاد مبارکه است.

این شرکت به‌رغم تمام موانع موجود اعم از کمبود کنسانتره و محدودیت‌های برق در خرداد سال‌جاری به تولید ۲۹۶هزار و ۵۹۷تن گندله دست‌ یافت که رشد ۳۵درصدی نسبت به سال گذشته در همین مدت‌زمان مشابه را رقم‌زده است تا اثبات‌کننده نقش موثر فولاد سنگان در رشد تولید گندله در کشور باشد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند