عباس اکبری محمدی در جلسه مذکور که با محوریت حوادث و اتفاقات ماه گذشته و مسائل ایمنی و بهداشت‌کار برگزار شد، بر اهمیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی با توجه به شیوع موج پنجم ویروس کرونا تاکید کرد.

 

وی، خواستار خروج ضایعات غیرفلزی و غیرضروری از انبار ضایعات شرکت و حذف ریسک حریق در محل شد و افزود: رعایت الگوی مصرف برق با توجه به شرایط ماه‌های اخیر و اهمیت آماده‌به‌کاری دیزل ژنراتورهای شرکت در جهت کاهش ریسک‌های خط تولید در زمان قطع برق ضروری است.

مدیر بهداشت حرفه‌ای، ایمنی و محیط‌زیست شرکت فولاد‌مبارکه نیز در این جلسه خواستار حساسیت بیشتر در زمینه رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی با توجه به شروع موج پنجم ویروس کرونا در استان شدند.

حسین مدرسی‌فر خاطرنشان کرد: با توجه به حریق‌های اتفاق افتاده در سال‌های گذشته در محل انباشت ضایعات، انجام اقدامات اساسی در جهت ایمن‌سازی شرایط و حذف ریسک حریق ضروری به شمار می‌رود.

وی گفت: دستیابی به نتایج مطلوب در زمینه ایمنی نتایج همکاری گروهی در شرکت بوده و از همکاری کارکنان و مسوولان در جهت رعایت دستورالعمل‌ها و دستیابی به نتایج مطلوب ایمنی نسبت به سه‌ماهه سال گذشته قدردانی می‌کنم.

رئیس ایمنی، بهداشت حرفه‌ای و آتش‌نشانی ضمن ارائه گزارشی به روند مثبت شاخص‌های حوادث در سه ماه اول سال ۱۴۰۰ اشاره و به علل بروز حوادث ماه‌های اخیر پرداخت.

جواد کیانی با اشاره به وضعیت ایمنی سازه‌های فلزی، آسانسورها و ریزش DRI روی سیالات افزود: ایجاد سیستم ایمنی مناسب برای رفع عدم انطباق‌های کشف‌شده در این زمینه ضروری است.

وی با تشریح هرم حوادث شرکت بر اهمیت پیگیری، پاسخ‌گویی سریع‌تر به کارت سبزهای ثبت‌ شده در کارتابل فرآیندی و آماده‌به‌کاری سیستم‌های حفاظتی سیالات شرکت در جهت کاهش حوادثی از قبیل انفجار و آتش‌سوزی با توجه به حوادث اخیر در صنایع مشابه تاکید کرد.

در این جلسه حیدری‌ابیانه، رئیس بازرسی جراثقال‌ها و سازه‌ها و مجید فرجی سرپرست بهداشت حرفه‌ای و ارگونومی، گزارشی در زمینه وضعیت ایمنی سازه‌های فلزی و اقدامات واحد بهداشت حرفه‌ای در جهت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در شرکت فولاد مبارکه ارائه کردند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند