همزمان با افتتاح دو طرح مرکز اطلاعات و داده‌های (Data Center) صندوق بازنشستگی کشوری و «روایت خانه صبا» مرکز اسناد تاریخی و مدیریت دانش این صندوق، از یکپارچه‌سازی کارت‌شناسایی و کارت‌بانکی بازنشستگان کشوری توسط بانک صادرات ایران و صندوق بازنشستگی کشوری رونمایی شد.

در این مراسم وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه فرآیند دولت الکترونیک و تحول دیجیتال در صندوق بازنشستگی کشوری به‌خوبی پیش رفته، تاکید کرد که ارتباط مستقیمی بین توسعه دولت الکترونیک و مبارزه با فساد وجود دارد.

محمد شریعتمداری با استقبال از تلاش‌های بانک صادرات ایران و حمایت‌های صورت گرفته برای تسهیل ارائه خدمات بانکی به بازنشستگان این صندوق، در این نشست در جمع نمایندگان تشکل‌های صنفی بازنشستگان کشوری گفت: واقعیت این است که مشکل بازنشستگان تنها مالی نیست و باید به سایر مشکلات ازجمله دغدغه‌های اجتماعی و فرهنگی آنها نیز توجه داشت. وی ضمن بررسی ‌نظرات ارائه‌ شده در این نشست خواستار رسیدگی به پیشنهادهای بازنشستگان و ایجاد یک مجموعه پژوهشی برای استفاده از ظرفیت کارشناسی و همچنین تجمیع تشکل‌های مختلف بازنشستگان برای تمرکز بر ارائه خدمات بهتر به آنها شد و اظهار کرد: باید  با ایجاد یک تشکل قانونی و واحد که بتواند با دولت به‌راحتی تعامل کند، شرایط تحقق نیازهای بازنشستگان را فراهم کرد.  

 تسهیل روند کاری با کارت جدید

مدیرعامل بانک صادرات ایران در حاشیه رونمایی از این کارت، در خصوص قابلیت‌های آن گفت: این کارت تلفیقی از کارت شناسایی، کارت خدمات بانکی و کارت منزلت است که ضمن افزایش سرعت ارائه خدمات، مشخصات کامل‌تری از افراد ازجمله تصویر صاحب حساب و شماره شبا حساب روی آن درج ‌شده و امکان احراز هویت فرد و ارائه خدمات بانکی را در شعب تسهیل می‌کند.

حجت‌الله صیدی افزود: این کارت که با هزینه بانک صادرات ایران برای اولین بار در استان ایلام به‌صورت آزمایشی صادر شد، نتیجه مطلوبی داشت و صدور آن برای یک‌میلیون و  ٢٠٠ هزار بازنشسته صندوق در دست اقدام است.

صیدی همچنین از تداوم چهار خدمت همزمان به بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری خبر داد و افزود: تخصیص ٣٣هزار میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه برای بازنشستگان این صندوق از سوی بانک صادرات ایران تصویب ‌شده که ٢٠میلیارد ریال آن پرداخت ‌شده است.

وی افزود: همچنین تاکنون بیش از ١٨هزار میلیارد ریال تسهیلات برای خرید لوازم‌خانگی با نرخ ١٠درصد و اقساط ٦٠ماهه  به بازنشستگان این صندوق پرداخت ‌شده است.

مدیرعامل بانک صادرات ایران پرداخت ٩ هزار میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه با نرخ ٢درصد برای بازنشستگان این صندوق برای خرید از فروشگاه رفاه در قالب طرح «یاری» را از دیگر تسهیلات ارائه ‌شده به بازنشستگان  این صندوق عنوان کرد.

وی صدور کارت شناسایی و کارت خدمات بانکی با هزینه بانک به ارزش بیش از ١٨٠میلیارد ریال برای یک‌میلیون و ٢٠٠هزار بازنشسته این صندوق را دیگر اقدام مهم بانک صادرات ایران برای تسهیل ارائه خدمات به بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری عنوان کرد.

در این مراسم مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری با تاکید بر اینکه بانک صادرات ایران شریک استراتژیک صندوق بازنشستگی کشوری و برای حمایت از بازنشستگان همواره پیشقدم بوده است، گزارشی از روند تحول دیجیتال و توسعه خدمات الکترونیک به بازنشستگان این صندوق ارائه کرد و صدور الکترونیکی کسر از حقوق، راه‌اندازی درگاه خدمات الکترونیکی SABA SRM، تولید اپلیکیشن صبا، واگذاری خدمات به دفاتر پیشخوان، ایجاد حواله الکترونیک برای دریافت هزینه‌های درمانی و یکپارچه کردن کارت شناسایی و کارت‌بانکی بازنشستگان را ازجمله اقدام‌های  این صندوق در حوزه توسعه خدمات الکترونیک به بازنشستگان عنوان کرد. اکبر افتخاری همچنین توسعه ارتباطات الکترونیکی با سایر سازمان‌ها و ذی‌نفعان، طرح توسعه مرکز داده صندوق، توسعه مرکز اسناد تاریخی و روایت خانه صبا، ایجاد سامانه یکپارچه دریافت و پرداخت الکترونیکی بانکی، ارسال صورت‌حساب خودکار، مغایرت‌گیری آنلاین، ثبت سیستم حسابداری از طریق وب‌سرویس، ثبت در سیستم فنی به‌صورت لحظه‌ای، مانیتور کردن موجودی و تراکنش‌ها، تعریف و تخصیص اعتبار خاص به پرداختی‌ها در یک بازه زمانی مشخص، حذف اشتباهات کاربران و کاهش هزینه‌های اداری را از دیگر اقدامات  انجام ‌شده برای بهبود ارائه خدمات الکترونیک به بازنشستگان و تحول دیجیتال در این صندوق برشمرد.

 

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند