عضو هیات‌مدیره و رئیس مجمع عمومی سهامداران فولاد‌خوزستان با بیان مطلب فوق گفت: هیات‌مدیره با تفکر خلق ارزش برای ذی‌نفعان پا به عرصه فعالیت گذاشته است. در راهبرد نوینی که در دنیای امروز مبنای فعالیت سازمان‌های پیشرو در نظر گرفته می‌شود، ملاک تصمیم‌گیری تفکر ارزشی است.

محمدمهدی مومن‌زاده با اشاره به وضعیت مناسب شرکت فولاد‌خوزستان در بازار سرمایه گفت: درحال‌حاضر در اکثر نسبت‌های مالی، عملیاتی و عملکردی ما رتبه اول صنعت فلزات اساسی را در بازار سرمایه در اختیار داریم. در شاخص‌هایی همچون بازدهی دارایی‌ها، بازدهی حقوق صاحبان سهام، کیفیت سود، کیفیت فروش، نسبت‌های نقدینگی مربوط به پرداخت سود، حاشیه‌های سودآوری و سایر نسبت‌هایی که براساس اطلاعات سایت کدال نیز در دسترس هستند، فولاد خوزستان رتبه اول صنعت فلزات اساسی را دارد.

وی یکی از راهبردهای اصلی شرکت را کیفی‌سازی عملکرد شرکت در بازار سرمایه بیان کرد. بر این اساس اقداماتی انجام‌شده تا از سهامداران حمایت کند. وی دراین‌باره گفت: در طول سال گذشته و امسال با انواع ابزارهایی که در اختیار بود ازجمله بازارگردانی و سهام خزانه حمایت خوبی از سهام شرکت صورت‌گرفت و هم‌اکنون می‌توانیم بگوییم نسبت بازدهی سهام در همین روزها و ماه‌های طی شده از سال ۱۴۰۰ نسبت به بسیاری از شرکت‌های هم‌گروه و شاخص کل بازار بازدهی بهتری داشته است و این خود یک موفقیت به شمار می‌آید. مومن‌زاده با اشاره به حاکمیت تفکر ارزشی در شرکت فولاد خوزستان گفت: وقتی یک بنگاه می‌تواند موفق باشد و پیش برود که تحولی در تفکر حاکم بر بنگاه هم به‌وجود بیاید به همین دلیل از روز نخست کاری این هیات‌مدیره گفتیم تفکر خلق ارزش برای ذی‌نفعان را به‌جای سایر مدل‌های مدیریتی برقرار می‌کنیم. وی توجه به همه ذی‌نفعان را که شامل سهامداران، سرمایه‌گذاران بالقوه و بالفعل، کارکنان شریف شرکت و مردم خوزستان می‌شود اولویت هیات‌مدیره دانست و در ادامه درخصوص مدل تصمیم‌گیری گفت: در چارچوب مدل تفکر ارزشی، شناسایی فرصت‌های تصمیم جایگزین توجه به مساله‌های تصمیم می‌شود و با رویکردی پیشدستانه و همراه با آینده‌نگری در چارچوب ارزش‌های حاکم بر شرکت برای تصمیم‌گیری اقدام می‌شود.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند