احمد خیری افزود: تعویض پکینگ (Packing) تعدادی از بسترهای برج‌ ۱۰۲، تعویض ۶۰درصد بدنه و سقف کوره ۱۰۱ تعویض تیوب نمونه در قسمت تشعشع و جابه‌جایی کوره‌های ۱۰۱ و ۱۵۱ و ۱۰۲، تعویض ظرف V-۱۵۲، نوسازی مسیر آب کولینگ شمال و غرب واحد، نصب مبدل جدید E-۶۱۵ و تعمیر ۷۵ دستگاه مبدل حرارتی در واحد تقطیر، تغییر در بخشی از مسیر لوله کشی کولینگ‌ها، تعویض تعدادی از فن‌های هوایی و انجام تعداد ۵۰۰ دستور کار عملیاتی و بازرسی از مهم‌ترین اقدامات صورت گرفته در این تعمیرات اساسی بود.

خیری با اشاره به ‌به‌کارگیری ۸۵۰ نفر نیرو علاوه بر کارکنان شرکت افزود: با توجه به حساسیت کار و رعایت کلیه الزامات ایمنی و بهداشتی تمامی نیروهای حاضر در تعمیرات اساسی، دوره‌های آموزشی OSHA و معاینات دوره‌ای لازم را دیده و به صورت ۲۴ ساعته در دو نوبت کاری تعمیرات اساسی مذکور را با موفقیت به اتمام رساندند.

مدیر عملیات شرکت پالایش نفت تهران دلیل انجام تعمیرات اساسی را نگهداشت تجهیزات، تداوم تولید، جلوگیری از خرابی‌ها، افزایش عمر تجهیزات و کاهش ضریب خطرپذیری واحدهای پالایشگاه برشمرد و گفت: واحد تقطیر جنوبی وظیفه پالایش ۱۲۵ هزار بشکه نفت خام را روزانه برای ادامه فعالیت‌های پالایش واحدهای پایین‌دستی بر عهده دارند که محصولات آن شامل گاز مایع، بنزین سبک و سنگین، نفتا، نفت سفید و دیزل، ته‌مانده اتمسفریک، خوراک واحد آیزوماکس، خوراک روغن‌سازی‌ها، وکیوم باتوم است.

وی با بیان اینکه پالایشگاه نفت تهران قدمت ۵۰ ساله دارد، افزود: تعمیرات اساسی که در پالایشگاه‌های نفت از جمله پالایشگاه نفت تهران انجام می‌شود،  تعمیرات پیشگیرانه است؛ به‌گونه‌ای که با افزایش ضریب ایمنی، خللی در فرآیند تولید آنها ایجاد نشود. خیری انجام موفقیت‌آمیز این تعمیرات اساسی را گامی بلند در راستای تولید مستمر شرکت پالایش نفت تهران توصیف و مراتب قدردانی خود را از کلیه عوامل اجرایی و پشتیبانی اعلام کرد. مدیر عملیات شرکت پالایش نفت تهران در خاتمه از آغاز تعمیرات اساسی واحد تبدیل کاتالیستی جنوبی با ظرفیت ۱۶هزار و ۵۰۰ بشکه به عنوان یکی از واحدهای با اهمیت و استراتژیک این شرکت از ۲۰تیرماه به مدت ۲۰ روز کاری خبر داد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند