وی با اشاره به لزوم استفاده از پلت‌فرم‌های جدید برای تامین منابع انسانی گفت: روش‌های کاریابی فعلی دارای نواقص زیادی است و باید بتوانیم از راهکارهای مناسب و فناوری نوین جهت کمک به‌ کارجو و کارفرما استفاده کرد.

نثاری با اشاره به اینکه افرادی که در سازمان‌ها و بخش‌های مختلف به ‌کار گرفته می‌شوند لازم است که شاخص‌های مهارتی سخت‌افزاری و نرم‌افزاری آنها مورد احراز صلاحیت قرار گیرد، گفت: در حال‌ حاضر پلت‌فرمی با استفاده از فناوری‌های جدید تهیه‌شده که در رویداد راهکارهای مدیریت منابع انسانی در ۲۱ تیرسال‌جاری از آن رونمایی خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: این پلت‌فرم جدید در کمک به افراد کارجو و کارفرما بسیار حائز اهمیت است و در پیشگیری از اتلاف وقت، انرژی و هزینه‌ها بسیار موثر واقع خواهد شد.

نثاری گفت: افراد کارجو می‌توانند از طریق پلت‌فرم ایران اچ آر رزومه خود را بسازند و در پلت‌فرم قرار دهند همچنین افراد کارفرما نیز می‌تواند رزومه آنها را از طریق این پلت‌فرم بررسی و مورد ارزیابی قرار دهند و پس از احراز صلاحیت افراد کارجو آنها را به‌کارگیری کنند.

وی خاطرنشان کرد: درحال‌حاضر بیش از ۴۵۰ هزار کارجو از بنیاد ملی نخبگان و مجموعه مسابقات فناور و... در این پلت‌فرم عضو هستند که همه کارجویان به‌صورت آزاد هم می‌توانند بعد از رونمایی از امکانات این پلت‌فرم در ۲۱ تیر بهره‌مند شوند، همچنین امکان استفاده سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها، بخش دولتی و خصوصی و... جهت شناسایی نیروی انسانی مناسب از این پلت‌فرم وجود دارد.  دبیر علمی رویداد راهکارهای مدیریت منابع انسانی با اشاره به حضور و سخنرانی اساتید مدیریت دانشگاه تهران، پنلیست‌ها و شرکت‌کنندگان معتبر همچون آقای دکتر علیرضا جلیلی،  محسن مکرمی، دکتر شاهین فاطمی و حمید ‌پور‌جم در این رویداد، خاطرنشان کرد؛ موضوعات و پنل‌هایی همچون جذب و استخدام در شرکت‌ها و صنایع بزرگ- جذب و استخدام در استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌محور- آموزش در منابع انسانی و نقش و تاثیر آن- شنوایی سازمانی- برند کارفرمایی و موارد و موضوعات جذاب روز در حوزه منابع انسانی در این رویداد به آنها پرداخته خواهد شد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند