این طرح و طرح‌های مشابه با افزایش ضریب نفوذ خدمات «اعطای اعتبارات خرد» به کاربران، می‌تواند گام مهمی برای توسعه اکوسیستم اقتصاد دیجیتال و عاملی برای رشد تجارت الکترونیک و اعتمادآفرینی میان فعالان این حوزه باشد.

یکی از مزایای این خدمات، غیرحضوری و الکترونیک بودن فرآیند اعتباردهی و تفاوت عمده آن با روند اعطای وام در روش‌های سنتی و بانکی ا‌ست. افزون بر این در روش یاد شده کاربران نیازی به ارائه ضامن ندارند که این موضوع هم به تسریع و سهولت دسترسی به این خدمات کمک می‌کند.

هومن امینی، مدیرعامل شرکت دیجی‌پی، پیش از این در گفت‌وگویی، با اشاره به اینکه یکی از رسالت‌های این شرکت کمک به اقتصاد دیجیتال با بهبود فرآیند خرید است، گفته بود: «با همین هدف پروژه اعتبار مصرف‌کننده دیجی‌پی را از سال گذشته آغاز کردیم. ایده‌آل ما آن است که هیچ وثیقه‌ای از افراد دریافت نکنیم، ولی فعلا به‌خاطر تعاملاتی که با مجموعه‌های تامین‌کننده اعتبار داریم، چکی از مشتری دریافت کرده و در نهایت آن را برمی‌گردانیم.»

امینی در همان گفت‌‌وگو، درباره برنامه‌ها و امیدهای دیجی‌پی برای آینده هم گفته بود: «امیدواریم مشتری‌های فرآیند وام‌دهی خرد آن‌قدر خوش‌حساب باشند که بتوانیم تامین‌کنندگان را متقاعد و مبالغ خرد را با حداقل وثیقه اعطا کنیم.»

دیجی‌پی همگام با برنامه‌ اختصاصی خود برای اجرا و توسعه‌ وام‌دهی خرد در ایران، بیش از یک‌سال است که امکان خرید اقساطی از فروشگاه بزرگ دیجی‌کالا را برای کاربران فراهم کرده است. کاربران دیجی‌پی با ثبت درخواست از طریق این اپلیکیشن، اعتبارسنجی شده و در صورت تایید اعتبار، بدون نیاز به ضامن و فقط با ارائه یک برگ چک صیادی، اعتبار خرید آنلاین دریافت می‌کنند.

کارشناسان اقتصاد دیجیتال در ایران، نگاه خوش‌بینانه‌ای به این قبیل فعالیت‌ها در اکوسیستم تازه‌ شکل‌گرفته لندتک در کشور دارند و امیدوارند با فراهم شدن بسترهای بیشتر و اعتمادسازی در میان کاربران، راه برای فعالان این حوزه هموارتر شود.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند