مدیرعامل شرکت احیا استیل فولاد بافت گفت: واحد احیای دو شرکت احیا استیل فولاد بافت براساس برنامه زمان‌بندی قرار است تا پایان سال ۱۴۰۱ به بهره‌برداری برسد. 

عطارد گودرزی در ادامه اظهار کرد: شرکت احیا استیل فولاد بافت اکنون بهره‌برداری از خط تولید آهن اسفنجی با ظرفیت 800 هزار تن را در حال اجرا دارد، به‌گونه‌ای که از ابتدای سال تا 24 خرداد، میزان تولید برابر با 195هزار و 382تن آهن اسفنجی بود که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 20 هزار تن رشد داشت.

گودرزی افزود: برنامه‌ریزی تولید براساس 104 درصد ظرفیت اسمی در دستور کار قرارگرفته که تاکنون این برنامه به‌طور کامل محقق شده است. با برنامه‌ریزی مدون برای تامین قطعات یدکی و مصرفی و همچنین با تلاش همکاران در شرکت، برنامه تولید در کل سال محقق خواهد شد.

وی درباره مهم‌ترین برنامه‌های شرکت گفت: این مجموعه باهدف تحقق شعار «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» در سال 400، تولید حداکثری واحد احیا معادل با 800هزار تن آهن اسفنجی مرغوب و باکیفیت را در رأس برنامه‌های خود قرار داده است. 

وی افزود: همچنین در بخش فازهای توسعه، احداث خط احیای 2 در بهمن‌ماه سال گذشته در قالب قرارداد «مهندسی، تامین تجهیزات و ساخت» (EPC)  آغاز و عملیات احداث آن با جدیت در حال اجراست. براساس برنامه مصوب تا پایان سال 1400، پیشرفت پروژه در حدود 52 درصد برنامه‌ریزی‌شده است. تا پایان خردادماه، پیشرفت فیزیکی پروژه 2 درصد بیشتر از هدف برنامه‌ بوده است.

گودرزی ادامه داد: همچنین احداث کارخانه گندله‌سازی نیز در قالب قرارداد EPC مصوب شده و با حمایت سهامداران در خصوص تامین منابع مالی، همزمان با انجام عملیات مهندسی پایه و تجهیز کارگاه، از ابتدای تیرماه سال‌جاری اجرایی خواهد شد.

مدیرعامل فولاد بافت در خصوص نام‌گذاری سال به نام «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» گفت: در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها در نظر است استراتژی‌ها و راهبردهایی را که در مجموعه‌ داریم، کاملا بازنگری کنیم و سازگاری و هم‌راستایی با شعار سال 1400 را داشته باشیم. در مرحله اول تحقق حداکثری تولید و باکیفیت و همچنین پشتیبانی از تامین‌کنندگان داخلی، کارکنان و جامعه را در برنامه کاری خود قرار داده‌ایم.

گودرزی توضیح داد: در بخش فازهای توسعه، احداث خط احیای 2 در بهمن‌ماه سال گذشته در قالب قرارداد EPC آغاز و عملیات احداث آن با جدیت در حال اجرا است. براساس برنامه مصوب تا پایان سال جاری، پیشرفت پروژه فاز2 تولید آهن‌اسفنجی در حدود 52 درصد برنامه‌ریزی‌شده که تا پایان خردادماه، پیشرفت فیزیکی 5/ 14درصد است.

وی در ادامه گفت: همچنین احداث کارخانه گندله‌سازی نیز در قالب قرارداد «مهندسی، تامین تجهیزات و ساخت» (EPC) مصوب شده و با حمایت سهامداران در خصوص تامین منابع مالی، همزمان با انجام عملیات مهندسی پایه و تجهیز کارگاه از اوایل تیرماه سال‌جاری اجرایی خواهد شد. 

وی با اشاره به اینکه فاز احیای 2 مشابه و هم‌ظرفیت فاز اول است، افزود: برخی موارد ناسازگار که در فاز نخست وجود داشت، با مشاوران مهندسی فاز 2 مطرح شد تا با بهره‌گیری از تجارب پروژه فاز نخست، خط تولید جدید با پایداری بیشتر و عملکرد بهتر اجرا شود.

گودرزی درباره اشتغال‌زایی نیز گفت: میزان اشتغال در فاز اول به‌طور مستقیم 250 نفر و غیرمستقیم 1200 نفر بود که این میزان در پروژه‌های توسعه افزایش خواهد یافت، به‌گونه‌ای که در پروژه احیای 2 حدود 50درصد افزایش و در پروژه گندله‌سازی حدود 2 برابر تعداد فعلی خواهد بود.

وی افزود: در خصوص فاز دوم آهن‌اسفنجی با توجه به توانمندی و تخصص مهندسان و متخصصان داخلی، راه‌اندازی این پروژه توسط مشاور و پیمانکار و تیم مهندسی کاملا ایرانی در حال انجام است، ضمن اینکه 85درصد از قطعات و تجهیزات موردنیاز از داخل تامین خواهد شد. بخش گندله‌سازی نیز با بهره‌گیری از مهندسان ایرانی احداث و راه‌اندازی می‌شود که بین 75 تا 80درصد قطعات و تجهیزات آن از داخل کشور تامین خواهد شد.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند