به گزارش روابط عمومی گروه مالی گردشگری، تفاهم‌نامه مذکور را قائم مقام گروه مالی گردشگری و عضو هیات امنای بنیاد یاس و عباس صادق‌زاده، مدیرکل بهزیستی استان کرمان امضا کردند. مدیرعامل بنیاد نیکوکاری یاس در این زمینه گفت: مرکز نگهداری و توانبخشی معلولان ذهنی و جسمی شهید فیاض‌بخش کرمان دارای ۸۵ معلول ذهنی تخت‌گرا (روی تخت) است و ۳۵ نفر نیز مراقبت از آنان را برعهده دارند که طبق تفاهم‌نامه مذکور به بنیاد نیکوکاری یاس تحویل می‌شود.  

فائض فرخی افزود: هزینه مرکز یادشده به طور میانگین ماهانه ۲میلیارد ریال است که با امضای تفاهم‌نامه مذکور، از این پس توسط بنیاد نیکوکاری یاس تامین خواهد شد. به این ترتیب، این سومین مرکز بهزیستی خواهد بود که به بنیاد یاس واگذار می‌شود. وی گفت: بنیاد نیکوکاری یاس از دو سال پیش تاکنون نیز مسوولیت مرکز شماره یک بهزیستی در جنوب کرمان با داشتن ۹۰ معلول ذهنی را برعهده داشته است.

فرخی افزود: بنیاد نیکوکاری یاس همچنین در جوار مرکز شماره یک بهزیستی، مسوولیت مرکز کلینیک ارتوپد فنی که به طور عمده ساخت کفش، زانوبند و کمربند طبی برای معلولان را در یک کارگاه فعال انجام می‌دهد، عهده‌دار است.

این گزارش حاکی است: مرکز نگهداری و توانبخشی معلولان ذهنی و جسمی شهید فیاض‌بخش کرمان در زمینی به مساحت ۱۰ هکتار واقع شده که بخشی از عرصه آن به فعالیت‌های آموزشی، خدماتی و رفاهی اختصاص یافته و تقریبا نیمی از آن در اختیار این مرکز قرار دارد. بنیاد نیکوکاری یاس فاطمه‌النبی(س) وابسته به گروه مالی گردشگری است و تمام فعالیت‌های انجام‌شده در بنیاد یاس طبق سیاست‌های هیات امنای گروه مالی گردشگری و حمایت بانک گردشگری صورت می‌گیرد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند