در کنار رشد کامیونت شیلر، مینی باس پگاسوس دیگر محصول بهمن دیزل نیز شاهد رشد تولید ۶۶ درصدی بوده است. کامیونت ۶ تن  NPR۷۵K  همچنین با تولید ۶۰ دستگاه در سه ماه نخست سال جاری نسبت به سال گذشته با رشد ۲۵ درصد همراه بوده است.

در حوزه تولید محصولات کاربری بهمن دیزل نیز با توجه به آمار ارائه‌شده، تولید در مقایسه با سال گذشته ۲۸۲ درصد افزایش‌یافته است.

در بخش کاربری‌سازی بیشترین سهم افزایش تولید به یخچالی و ایزوله با رشد ۶۱درصدی اختصاص‌یافته است. سایر کاربری‌های بهمن دیزل در ۱۰ نوع متفاوت نیز از ۳۰ دستگاه در سال گذشته به ۶۳ دستگاه در سه ماه نخست سال جاری افزایش داشته است.

پیش ‌از این مدیرعامل شرکت بهمن دیزل از توسعه محصولات، تولید کامیون و کشنده در سال جاری خبر داد و گفت: دستیابی به داخلی‌سازی ۶۰ درصدی در شیلر، ارتقای سطح کیفی محصولات، افزایش صددرصدی تولید و صادرات از اهداف امسال بهمن دیزل است.

محمد محمدی از افزایش میزان داخلی‌سازی شیلر ۸ تن به ۴۰ درصد خبر داد و افزود: میزان داخلی‌سازی مینی‌باس پگاسوس نیز در حال حاضر ۴۱ درصد است که براساس هدف‌گذاری‌ها این میزان در سال جاری به ۵۰ درصد خواهد رسید.

مدیرعامل بهمن دیزل همچنین به افزایش ۵۰ درصدی کاربری‌سازی اشاره و تصریح کرد: در سال گذشته ۲۳ دستگاه خودروی آتش‌نشانی تولید کردیم و به سازمان آتش‌نشانی کشور تحویل دادیم و تنها شرکت دارای استاندارد یا گرید A در حوزه تولید این خودروها هستیم.

وی با اشاره به اینکه در سال جاری علاوه برافزایش تولید در بهمن دیزل شاهد افزایش سرمایه هم خواهیم بود، گفت: درصددیم تا خودروهای بهمن‌دیزل ارتقای ستاره کیفی داشته باشند و خودروهای ۴ ستاره، ۵ ستاره شوند. امسال ۲ خودروی جدید داریم که یکی کامیون است و در نیمه دوم سال‌جاری تولید می‌شود. در بخش کشنده نیز وارد می‌شویم و تولید این خودرو نیز در ۶ ماه دوم انجام می‌شود.

رشد تولید محصولات بهمن دیزل در حالی عنوان می‌شود که وزارت صنعت، معدن و تجارت در گزارش جدید خود  از رشد ۳۲ محصول از ۳۹ محصول منتخب صنعتی و معدنی در دوماه نخست امسال خبر داد. بررسی آمارهای رسمی منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از آن است که در دوماه امسال ۲۱۵ دستگاه اتوبوس، مینی‌بوس و ون و همچنین ۹۵۶ دستگاه کامیون، کامیونت و کشنده تولید شد که به ترتیب حاکی از افت ۲/ ۳ درصدی و رشد ۵/ ۴۵ درصدی در هم‌سنجی با پارسال است.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند