بنا به اعلام دبیرخانه جایزه ملی تعالی و پیشرفت کشور یکی از اهداف برگزاری این دوره‌ها، ارتقای کیفیت و بهره‌وری شرکت‌های اقتصادی است که در پنجمین دوره این جایزه سهم مشارکت گروه‌های کسب‌وکار کشاورزی و دامپروری و ساختمان و خدمات وابسته بیشتر از حوزه‌های دیگر اقتصادی بوده است.

سازمان اقتصادی کوثر با ۲۸ شرکت تابعه خود در پنجمین دوره از این جایزه ملی شرکت کرده است و توانست به رتبه‌های برتر و سطوح متنوع ارزیابی این دوره دست یابد.

 اهدای تندیس بلورین جایزه پیشرفت و تعالی سال۹۹ به شرکت سرمایه‌گذاری کشاورزی کوثر در این  همایش هلدینگ کشاورزی کوثر با کسب امتیاز لازم،  در اولین حضور در سطح تندیس، توانست تندیس بلورین این رویداد را کسب کند. همچنین این شرکت از میان ۱۹۹ شرکت و موسسه در ۱۲ گروه کسب‌وکار حائز رتبه دوم شد.

در حاشیه این مراسم عبدالامیر باروتکوب، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری کشاورزی کوثر گفت: حضور ما در این فرآیند به این معنا است که ضمن آگاهی از توانمندی خود، قصد داریم خود را با سایر سازمان‌ها مقایسه کنیم تا بتوانیم با خودارزیابی و شناسایی نقاط قوت و  بهبود با قدرت بیشتری در مسیر تعالی گام برداریم. وی افزود: این اتفاق، حاصل حرکتی مستمر در سال‌های گذشته تا به امروز است که توسط همکاران من در شرکت سرمایه‌گذاری کشاورزی کوثر رقم خورد و این خود آغاز مسیری است که با اجرای الگوی تعالی سازمانی در این شرکت به استانداردهای جهانی برسیم.

 تقدیر ویژه از مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر در پنجمین دوره جایزه تعالی و پیشرفت

همچنین از جمله رویدادهای بی‌سابقه در این دوره از جایزه ملی تعالی و پیشرفت، اعطای تقدیرنامه ویژه رئیس شورای سیاستگذاری جایزه ملی تعالی و پیشرفت به محمدرضا اسکندری، مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر، به خاطر ایفای نقش موثر در پروژه‌های بزرگ ملی و تحریم‌شکنانه و جدیت و اهتمام نسبت به پیگیری و اجرای پروژه‌های بهبود در فرآیند پنجمین دوره این جایزه ملی بود.  همچنین در انتهای دوره   بیش از ۶‌ماهه ارزیابی شرکت‌های اقتصادی زیرمجموعه نهادهای انقلابی و  گروه سرمایه‌گذاری عمران و ساختمان معین کوثر، توانست تندیس تقدیرنامه ۵ ستاره را به خود اختصاص دهد. همچنین شرکت‌های توسعه مکانیزاسیون و صنایع کشاورزی کوثر، تولید و مدیریت نیروگاه زاگرس کوثر، مرغ اجداد زربال و مرغک، موفق به کسب تقدیرنامه چهار ستاره شدند و شرکت‌های سیمکات، ماهان، جمکو، مرغ مادر دیزباد و گروه سرمایه توسعه صنایع و معادن کوثر، تقدیرنامه سه ستاره را دریافت کردند.

نام و نوع نتیجه حاصله سایر شرکت‌ها نیز به‌این‌ترتیب است:

- سطح تقدیرنامه- دوستاره: شرکت سرمایه‌گذاری آوانوین، شهاب، مدیریت تولید برق زاگرس کوثر و کارخانه‌های پنبه و دانه‌های روغنی خراسان

- سطح تقدیرنامه- یک ستاره: گروه سرمایه‌گذاری توسعه صنعت کوثر صبا، شرکت‌های آبزی اکسیر کوثر، پیشگامان کشاورزی کوثر، خدمات بازرگانی تحفه، خوراک دام پارس، کشت و صنعت اشراق، کشت و صنعت خاوردشت و کشت و صنعت شریف‌آباد

- پنج شرکت تابعه دیگر نیز در سطح تعهد به تعالی قرار گرفتند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند