امیر یوسفیان در جریان این بازدید که با حضور مدیران ارشد این بانک و مدیریت شعب بانک‌صادرات استان البرز انجام شد، گفت: زحمات مجموعه کنسرسیوم دیالیز قابل‌‌تقدیر است و باعث شده در شرایط تحریم دغدغه واردات دستگاه و تجهیزات دیالیز و درمان بیماران کلیوی کاهش پیدا کند. این تلاش‌ها در راستای نیاز کشور است و بانک صادرات ایران هم فعالیت در این زمینه‌ را از اولویت‌های خود می‌داند و در کنار این مجموعه برای رفع موانع و مشکلات آن تلاش خواهد کرد.

وی افزود: فعالیت‌های کنسرسیوم دیالیز هم فعالیت اقتصادی است و هم خدمت و این فضا در بانک هم ملموس است. به گفته وی بانک صادرات ایران در کنار رفع مشکلات مالی مردم، پرداخت تسهیلات به کادر درمان یا پرداخت حقوق و مزایای کارگران مجموعه‌های تولیدی در قالب تسهیلات طرح همیان را نیز با جدیت دنبال می‌کند. طرح‌هایی ارائه ‌شده که با استفاده از آنها تسهیلات با نرخ صفر درصد یا تسهیلات بدون واریز قسط پرداخت می‌شود و در همه این مدل‌ها بانک صادرات به دنبال سود زیاد نیست، بلکه به دنبال منفعت بیشتر برای اقتصاد و تولیدکننده است.  

یوسفیان افزود: وضعیت نظام بانکی در ایران به‌گونه‌ای است که شاید ارزان‌ترین نرخ تسهیلات در دنیا را داشته باشیم؛ از طرف دیگر عدم امکان استفاده از اعتبارهای خارجی باعث می‌شود که همه راه‌ها به ریال ختم شود و باید با استفاده از طرح‌های متنوع بانکی تمامی نیازها از پرداخت وام‌های قرض‌الحسنه گرفته تا تسهیلات واحدهای تولیدی و غیره را پوشش داد، بنابراین در بانک صادرات ایران یک اولویت‌بندی داریم که در آن هر بخشی مانند مجموعه‌های دانش‌بنیان، درمان، توسعه و... تعریف خاص خود را دارد و در همه این بخش‌ها بانک در کنار مشتریان است.

نایب‌رئیس هیات‌مدیره بانک صادرات در ادامه به تشریح طرح طراوت پرداخت و گفت: در طرح «طراوت» تلاش کردیم اعتبارات اسنادی ریالی را جایگزین اعتبارات خارجی یوزانس و ریفاینانس کنیم و با استفاده از این طرح تمام خریدهای داخلی را با امتیازات ویژه با LC داخلی انجام می‌دهیم. فاینانس هم در قالب طرح طراوت توسعه انجام می‌شود و حسن بزرگ طرح مذکور آن است که مبنای همه اعتبارات در آن ریال است و نوسانات ارز تاثیری در آن ندارد. ما به دنبال آسان‌سازی اعطای تسهیلات و کاهش هزینه‌های مشتریان هستیم و شعار ما امسال در بانک صادرات این است کسی که با استفاده از LC بانک صادرات کالای خود را بفروشد بدون وثیقه و ضامن می‌تواند از این تسهیلات بهره‌مند شود. یوسفیان در ادامه توضیح داد: ما بسته‌های اعتباری خاصی با تعاریف خاص ارائه می‌کنیم که بر اساس نیازهای مشتریان ویژه طراحی می‌شود و عقیده داریم که به دلیل افزایش فراوان قیمت‌های مواد اولیه و کالاها، باید چند بانک در کنار یک مشتری بزرگ باشند، زیرا سقف اختیارات بانک‌ها حتی بانکی مانند صادرات ایران که از سقف بالایی برخوردار است، عدد بسیار بزرگی برای یک مجموعه تولیدی نیست، بنابراین سعی کردیم در کنار سایر بانک‌ها از واحدهای تولیدی حمایت کنیم. بانک صادرات ایران با استفاده از همه ابزارهای مختلف در قالب یک بسته، از نیازهای کوچک یک خانواده تولیدی تا نیازهای بزرگ آن را پیش‌بینی کرده و ما آماده‌ایم هر جا که خلأیی هست بر اساس نیازهای مشتریان و راهکارهای آنان مدلی را طراحی کنیم.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند