مدیرعامل بانک توسعه تعاون گفت: تکالیف بانک در اعطای تسهیلات مناسب به مددجویان کمیته امداد، بهزیستی و بنیاد شهید به‌صورت کامل ایفا شده است، به‌گونه‌ای که رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره)، بانک توسعه تعاون را تنها بانک در شبکه بانکی عنوان کرد که در بالاترین سطح و به میزان ۹۹درصد، سهمیه ابلاغی خود را رعایت کرده است.

 حجت‌اله مهدیان به اقدامات بانک در حوزه مسوولیت اجتماعی نیز اشاره کرد و گفت: اعطای تسهیلات برای بازسازی اماکن آسیب‌دیده باعث شد مقامات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از همکاران بانک تقدیر به عمل‌ آورند ضمن آنکه تسهیلات مناسبی نیز به بخش کشاورزی مناطق آسیب‌دیده اعطا شد.

وی به تبیین مراحل اجرای طرح دویست هزار میلیارد ریالی اشتغال پایدار روستایی و عشایری هم پرداخت و گفت: چهل‌هزار میلیارد ریال سهمیه بانک توسعه تعاون است که بیست‌وشش هزار میلیارد ریال پرداخت شده و مابقی به‌عنوان تکلیف بانک در حال اجرا است.

مدیرعامل بانک توسعه تعاون مجموعه اقدامات توسعه‌ای را موجب شناسایی بانک به مسوولان و جامعه دانست و گفت: باور ایجادشده به بانک و نگرش مثبتی که به توانمندی نقش‌آفرینی بانک در اقدامات توسعه‌ای شکل ‌گرفته است، مهم‌ترین دستاورد چند ساله بانک محسوب می‌شود. مهدیان در خصوص افزایش سرمایه بانک خاطرنشان کرد: به‌رغم افزایش حجم عملیات بانک طی سنوات اخیر، سرمایه بانک در سطح محدودی باقی‌مانده بود. با پیگیری‌های مداوم بانک و آگاهی بخشی به مسوولان امر، شرایطی ایجاد شد تا به‌زودی سرمایه بانک توسعه تعاون از 10 هزار میلیارد ریال به چهل هزار میلیارد ریال افزایش یابد.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند