معاون برنامه‌ریزی و نوآوری شرکت بیمه رازی ضمن بیان این مطلب و با اشاره به اینکه بخشی از مشکلات نرم‌افزار «فناوران» مربوط به معماری این نرم‌افزار است که باید توسط گردانندگان آن برطرف شود، گفت: بخشی از مشکل هم با ارتقای زیرساخت‌ها و آموزش شبکه فروش برطرف خواهد شد. با شرکت ارائه‌دهنده خدمت فناوران نیز مذاکراتی صورت گرفته است که تا حدامکان خدمات پشتیبانی خود را تقویت و مشکلات رایج را برطرف کند.

مهدی ملکی همچنین از راه‌اندازی وب‌سرویس بیمه‌نامه‌های شخص‌ثالث در آینده نزدیک خبر داد و با بیان اینکه تاخیر در عملیاتی کردن این پروژه به دلیل عدم ارائه مدل قراردادی از سوی فناوران بوده است، اظهار کرد: مسائل فنی انجام‌شده و سیستم در حال گذراندن مراحل آزمایشی نهایی است به‌‌طوری ‌که امیدواریم نسخه اولیه آن تا یک ماه آینده قابل‌ استفاده شود.

معاون برنامه‌ریزی و نوآوری شرکت بیمه رازی در ادامه به مشکل عدم‌امکان استفاده از اپلیکیشن همراز درگوشی‌های دارای سیستم‌‌عامل (iOS)  اشاره کرد و با بیان اینکه با تغییر فناوری به‌زودی همه خدمات وب‌سایت و اپلیکیشن شرکت بیمه رازی یکسان‌سازی خواهد شد، گفت: با این اقدام، خدمات دیجیتال شرکت بدون وابستگی به سیستم‌عامل گوشی تلفن‌همراه ارائه می‌شود.

ملکی در ادامه به موضوع ارائه تخفیف‌های بیش‌ازحد در اپلیکیشن‌های فروش بیمه‌نامه پرداخت و با اشاره به اینکه این شرکت‌ها عموما بر اساس نحوه تسویه موردتوافق با شرکت‌های بیمه یا از طریق وام‌های دریافتی از سرمایه‌گذاران، تخفیف‌هایی را در فروش اعمال می‌کنند، گفت: آنها علاقه‌مندند به‌‌جای سود بیشتر در فروش، بازار خود را توسعه دهند و ابزار تخفیف را در این جهت به‌کار می‌گیرند.

وی با تایید اینکه چنین روشی باعث نگرانی شبکه فروش شده است، اظهار کرد: در جهت صیانت و حمایت از شبکه فروش و برای انجام یک رقابت سالم، از استارت‌آپ‌ها خواسته شد بیش از رقم کارمزد، تخفیف دیگری را روی فروش بیمه‌نامه اعمال نکنند که خوشبختانه این روش تا حدودی باعث رضایت شبکه فروش شده است. او همچنین با اعلام امکان اتصال بیمه‌های خرد به اپلیکیشن «همراز» گفت: توسعه کسب‌وکار دیجیتال، از مهم‌ترین رویکردهای ماست و ضمن بهبود فرآیندها، در سال‌جاری محصولات بیشتری از این نوع ارائه خواهد شد. معاون برنامه‌ریزی و نوآوری شرکت بیمه رازی در ادامه به آغاز اجرای عملیات دریافت بیمه‌های شخص ثالث و بدنه اتومبیل از طریق پیامک در آینده نزدیک اشاره کرد و در پاسخ به این سوال که آیا امکان پرداخت اقساط همه بیمه‌نامه‌ها از طریق اپلیکیشن همراز وجود دارد، گفت: امکان پرداخت اقساط در وب‌سایت وجود دارد، ولی پس از عملیات یکپارچه‌سازی همه سرویس‌ها در همه درگاه‌ها قابل‌استفاده خواهد بود. وی اطمینان داد که شرکت بیمه رازی، حافظ منافع شبکه فروش است و هیچ اقدامی در آن انجام نمی‌شود، مگر آنکه منافع شبکه فروش در آن لحاظ شده باشد. وی همچنین از بررسی امکان مشاهده خسارت در اپلیکیشن همراز برای تمامی رشته‌ها خبر داد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند