سعادت فراقی با تاکید بر اینکه در کنار بازاریابی، باید بازارسازی و بازارشناسی نیز در دستور کار شبکه فروش باشد، گفت: خوشبختانه توسعه زیرساخت‌های آموزشی و استفاده از ابزارهای دیجیتال مانند سامانه همراز در بیمه رازی توانسته شرایط مطلوبی را برای فعالیت حرفه‌ای شبکه فروش ایجاد کند.

وی، به لزوم ورود به حوزه شرکت‌های بخش‌خصوصی که با وجود حجم سازمانی کوچک، پتانسیل مالی قابل توجهی دارند اشاره کرد و گفت: این‌گونه شرکت‌ها، بیمه‌گر خود را از طریق مناقصه انتخاب نمی‌کنند، بلکه با استعلام قیمت از چند شرکت محدود، قراردادهای خود را واگذار می‌کنند.

فراقی خاطرنشان کرد: در شرایطی که هر روز تعداد مناقصات مشخص شده و حق بیمه‌های پیشنهادی شیب نزولی به خود گرفته، مشارکت در این گونه رویدادها مقرون به صرفه نبوده و شبکه فروش باید از ظرفیت مذاکره برای انعقاد قراردادهای خارج از سامانه مناقصات استفاده کنند، چراکه به طور معمول در پی این قراردادها، بیمه‌نامه‌های تبعی نیز به فروش می‌رسد.

وی در خصوص موضوع ارائه خدمات جدید بیمه از سوی شرکت بیمه رازی گفت: تعریف بیمه‌نامه جدید مستلزم طی فرآیندهای قانونی و معمولا زمانبر است، چرا که باید طرح توجیهی، مبانی قیمت‌گذاری و در نهایت تایید بیمه مرکزی را داشته باشد که در مواردی این پروسه تا بیش از یکسال به طول می‌انجامد؛ اما به این معنا نیست که طرح و محصول جدید بیمه‌ای ارائه نخواهد شد و مثال بارز آن طرح بیمه مهر زندگی است.

وی با تاکید بر اینکه هم‌اکنون ظرفیت‌های مناسبی از طریق بیمه‌نامه‌های موجود برای انعقاد قراردادهای مطلوب وجود دارد، اظهار کرد: شبکه فروش می‌تواند میان مشتری و شرکت بیمه رازی واسطه باشد، به طوری که نیازهای مشتری را به شرکت منتقل کرده و حتی متناسب با آن بیمه‌نامه‌های جدید طراحی شود. فراقی همچنین از راه‌اندازی سامانه‌ای برای شناسایی و ارائه خدمات خاص به مشتریان ویژه (VIP) شرکت خبر داد که در آینده نزدیک رونمایی خواهد شد.

معاون توسعه بازار و فروش بیمه رازی همچنین به موضوع پرداخت سود مشارکت به نمایندگان که برای نخستین بار در شرکت بیمه رازی اجرایی شد اشاره کرد و با بیان اینکه نحوه ارزیابی نمایندگان برای پرداخت سود مشارکت در سال‌جاری بهبود می‌یابد، گفت: نواقص طرح پیشین برطرف خواهد شد تا رضایت شبکه فروش بیش از پیش جلب شود.

وی در ادامه اعلام کرد که منابع مالی مربوط به چالش برگزار شده در مهر ماه ۹۹ تامین شده و پس از تصویب در جلسه هیات‌عامل به حساب نمایندگان واریز خواهد شد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند