به گزارش روابط عمومی  شرکت   پالایش نفت تهران، رئیس برنامه‌ریزی، کنترل و نگهداری تعمیرات اساسی این شرکت  با بیان این خبر گفت: در راستای پیشگیری از خرابی‌ها و افزایش دوره بهره‌برداری از تجهیزات و قابلیت کارکرد اطمینان آنها، تعمیرات اساسی دوره‌ای واحدهای عملیاتی تقطیر در اتمسفریک، خلأ، گاز مایع و مراکس شماره یک از پنج‌شنبه  ۲۰ خرداد ماه به مدت ۱۸ روز کاری و تعمیراتی بدون در نظر گرفتن زمان‌های عملیاتی با هدف بازرسی، اصلاح و بهبود جنبه‌های ایمنی همه دستگاه‌ها و تجهیزات شروع خواهد شد.

فیض‌آبادی ادامه داد: کلیه نیروهای حاضر در تعمیرات اساسی دوره‌های آموزشی OSHA و معاینات دوره‌ای لازم را دیده و در جلسات T.B.M حضور خواهند داشت و به‌صورت ۲۴ ساعته در دو نوبت‌کاری، تعمیرات اساسی پیش رو را انجام خواهند داد. با توجه به شرایط خاص حاکم بر کشور از نظر ویروس  کرونا، تمام تلاش و کوشش براساس رعایت پروتکل‌های بهداشتی بوده و از حضور حداکثری در موقعیت‌های کاری تا حد امکان جلوگیری به عمل خواهد آمد.

رئیس برنامه‌ریزی، کنترل و نگهداری تعمیرات اساسی شرکت پالایش نفت پیرامون ظرفیت پالایشی واحد‌های تحت تعمیرات اساسی تصریح کرد: این واحد‌های عملیاتی وظیفه پالایش ظرفیت ۱۲۵هزار بشکه نفت خام را روزانه برای ادامه فعالیت‌های پالایش واحدهای پایین دستی بر عهده دارند که محصولات آن شامل LPG، بنزین سبک و سنگین، نفتا، نفت سفید و دیزل، ته‌مانده اتمسفریک، خوراک واحد آیزوماکس، خوراک روغن‌سازی‌ها، وکیوم باتوم است.

فیض آبادی با بیان اینکه پالایشگاه نفت تهران قدمت ۵۰ ساله دارد، افزود: تعمیرات اساسی که در پالایشگاه‌های نفت از جمله پالایشگاه نفت تهران انجام می‌شود، در جهت تعمیرت پیشگیرانه است؛ به گونه‌ای که با افزایش ضریب ایمنی، خللی در فرآیند تولید آنها ایجاد نشود. وی هدف و فلسفه انجام تعمیرات اساسی را نگهداشت تجهیزات، تداوم تولید، جلوگیری از خرابی‌ها، افزایش عمر تجهیزات و کاهش  ضریب خطرپذیری واحدهای پالایشگاه عنوان کرد. تعمیرات اساسی واحد تقطیر شرکت پالایش نفت تهران پیش‌تر سه سال یک‌بار انجام می‌شد، هم‌اکنون به دلیل روزآمدی تجهیزات فنی و پالایشگاهی آن هر چهار سال یک‌بار انجام می‌شود.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند