بر همین اساس، سوئیست DX۳ به جمع محصولات شرکت دیار خودرو پیوسته است و در کنار تولید بایک D۲۰ (سابرینا فیس لیفت) و بایک  X۲۵، این کراس اوور چینی هم در سبد عرضه این خودروساز گلپایگانی وجود دارد. در حال حاضر عرضه سوئیستDX۳  به رسم روند فعالیت خودروسازان خصوصی برای فروش نمونه‌های اولیه تولیدی، به صورت محدود و در شبکه نمایندگی‌ها انجام می‌شود. بدیهی است که اگر قرار باشد این کراس اوور جدید موفقیت خوبی را در بازار کسب کند، باید در ابتدا شبکه فروش و خدمات پس از فروش دیار خودرو گسترش پیدا کند و از سویی ارتباط مشتریان و مخاطبان صنعت خودرو با فعالیت‌های این شرکت توسعه داشته باشد.

کمپانی سوئیست اصالت چینی دارد و در بازارهای مختلفی محصولاتش را عرضه کرده است. این نشان چینی به همکاری و مشارکت با کمپانی میتسوبیشی معروف است و برای همین برخی از اجزای فنی و پلت‌فرم محصولات سوئیست، از خودروهای مختلف میتسوبیشی گرفته شده است. سوئیستDX۳ کوچک‌ترین کراس اوور این نشان چینی است که در سال ۱۳۹۹ تردد نمونه‌های اولیه آن با پلاک آزمایشی در کشور آغاز شد، اما امروز شاهد هستیم که نام DX۳ برای کراس اوور بزرگ‌تر از خانواده سوئیست در ایران و دیار خودرو انتخاب شده است. در حال حاضر کراس اوور متوسط ۵ نفره کمپانی سوئیست در بازارهای مختلف نام‌های گوناگونی دارد و در برخی کشورها DX۵ نام‌گذاری شده است، امروز با نامDX۳  و در جایگاه نمونه فیس‌لیفت در کارخانه دیار خودرو تولید می‌شود.

سوئیست DX۳ دیار خودرو به پیشرانه ۱۴۹۹ سی‌سی ۴ سیلندر و ۱۶ سوپاپ مجهز است که با فناوری توربو شارژر ۱۵۴ تا ۱۵۶ اسب بخار را با گشتاور ۲۲۰ تا ۲۲۵ نیوتن متر تولید می‌کند. حداکثر گشتاور این پیشرانه در ۲هزار  تا ۴هزاردور در دقیقه قابل بهره‌برداری است. این پیشرانه ۴A۹۱T  نام دارد که توسط کمپانی میتسوبیشی توسعه پیدا کرده است. با وجود اینکه پیشرانه ۵/ ۱لیتری DX۳ از نظر اعداد و ارقام مشابه به رقبا ظاهر می‌شود و نسبت به برخی خودروهای رقیب حدود ۱۰ نیوتن متر گشتاور بیشتری را تولید می‌کند، اما تولید گشتاور حداکثری در دورهای میانی، نکته‌ای است که می‌توان نقدی به آن داشت. زیرا برخی رقبای DX۳ در دورهای کمتر از ۱۷۵۰RPM حداکثر گشتاور را به جعبه دنده منتقل می‌کنند. سوئیست DX۳ دیار خودرو به جعبه دنده اتوماتیک CVT مجهز است که قابلیت تعویض دنده مصنوعی ۸ سرعته در آن وجود دارد. به سبب وجود نسل سوم CVTها در محصولات سوئیست، شاهد هستیم که در حالت تیپ ترونیک و همچنین تخت گازهای ناگهانی، عملکرد جعبه دنده DX۳ منطقی و خوب است و در جایگاه یک سیستم انتقال قدرت پیوسته متغیر، می‌تواند کمی‌ برتر از برخی رقبا باشد. البته بدیهی است که نمی‌توان توقع یک جعبه دندهAT  یا دو کلاچه را از سیستم‌های انتقال قدرت CVT داشت و قطعا در بدو حرکت و همچنین لذت رانندگی، DX۳ مانند رقبای CVT خود آنچنان جذاب دیده نمی‌شود، اما به هر صورت کمپانی سوئیست ترجیح داده تا به خاطر شتاب ثانویه بهتر، مصرف سوخت کمتر و رسیدن به حداکثر سرعت بالاتر از سیستم انتقال قدرت CVT نسل سوم درDX۳  بازار ایران استفاده کند. جعبه دنده در این کراس اوور توان پیشرانه ۴A۹۱T  را به چرخ‌های جلوی DX۳ منتقل می‌کند و به عبارت ساده‌تر، این کراس اوور متوسط از نوع تک دیفرانسیل جلو (FWD) است.

همان‌طور که در تصاویر مشخص است، سوئیست DX۳ با امکانات قابل قبولی در دیار خودرو تولید می‌شود. در این خودرو امکاناتی مانند دوربین ۳۶۰ درجه با پردازش سه بعدی، فرمان کمکی برقی، تنظیم حالت رانندگی، سقف پانوراما، قابلیت تنظیم حالت رانندگی، سنسور پارک جلو و عقب، استارت دکمه‌ای، تهویه اتوماتیک، کروز کنترل، جلو آمپر دیجیتال با قابلیت شخصی سازی، نمایشگر لمسی، قابلیت نمایش صفحه تلفن‌همراه روی نمایشگر DX۳، رینگ آلومینیومی، فناوری LED کاسه چراغ‌ها، سنسور نور و باران، سامانه کنترل حرکت در سراشیبی، سامانه کنترل شروع حرکت در سربالایی، تریم داخلی چرم، سامانه کنترل پایداری الکتریکی، ترمز پارک برقی، اتوهلد، آینه‌های تاشو برقی، سنسور دما و فشار باد تایرها، ۴ کیسه هوا و... وجود دارد و سبب می‌شود تا این کراس اوور متوسط و مونتاژی بتواند در کلاس فنی خود با رقبایی چون جک S۵ فیس‌لیفت، بهمن دیگنیتی پرایم،‌هایما S۵، ام وی ام X۵۵ و... رقابت کند.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند