مدیرعامل بانک تجارت در مراسم انعقاد این تفاهم‌نامه با اشاره به همکاری استراتژیک این بانک با شرکت ایران خودرو گفت: حمایت از تولید و صنعت کشور همواره یکی از برنامه‌های اصلی بانک تجارت به شمار رفته و تفاهم‌نامه امروز نیز همکاری مستحکمی را در راستای حمایت از قطعه‌سازی کشور بین سه مجموعه بانک تجارت، شرکت ایران خودرو و شرکت ساپکو پایه‌ریزی کرده است.

رضا دولت‌آبادی با اشاره به اهداف بانک تجارت در سال «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی ها» به ویژه در زمینه تامین مالی شرکت‌های تولیدکننده محصولات ساخت ایران گفت: بر اساس این تفاهم‌نامه بانک تجارت با تضامین ایران خودرو و ساپکو جمعا مبلغ ۱۵هزار میلیارد ریال تسهیلات به قطعه‌سازان کشور پرداخت خواهد کرد.دولت‌آبادی همچنین به سابقه همکاری بانک تجارت و مجموعه ایران خودرو اشاره کرد و افزود: یکی از دغدغه‌های شرکت‌های قطعه‌ساز کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش به‌منظور به کارگیری هرچه بیشتر ظرفیت تولید است و این تفاهم‌نامه ضمن حل این مساله، ظرفیت‌های مطلوب دیگری را برای گسترش همکاری‌های بین بانک، ایران خودرو، ساپکو و شرکت‌های قطعه‌ساز فراهم خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت ایران خودرو نیز در حاشیه مراسم انعقاد این تفاهم‌نامه با بیان اینکه بانک تجارت یکی از شرکای استراتژیک ما در حوزه تامین مالی است گفت: بر اساس این توافق، سقف همکاری دو مجموعه با افزایش سه‌برابری از پنج‌هزار میلیارد ریال به ۱۵هزار میلیارد ریال بالغ می‌شود و به این ترتیب تسهیلات به قطعه‌سازان با نرخ ۱۸درصد به عنوان سرمایه در گردش پرداخت می‌شود.

مقیمی افزود: این تفاهم‌نامه در راستای داخلی‌سازی قطعات موردنیاز ایران خودرو منعقد شده و با همکاری بانک تجارت از طریق روش‌های جدید تامین مالی صورت خواهد گرفت. وی اظهار امیدواری کرد در سال ۱۴۰۰ در زمینه تولید، جهش خوبی را تجربه کنیم. مقیمی و پیرمحمدی مدیران عامل ایران خودرو و ساپکو و هیات همراه با همراهی مدیرعامل، رئیس، نایب رئیس و اعضای هیات‌مدیره بانک تجارت در حاشیه انعقاد تفاهم‌نامه، از بخش‌های مختلف ساختمان قدیمی بانک بازرگانی بازدید به عمل آورده و از تاریخ ۱۲۰ ساله مجموعه بانک تجارت و بانک‌های تشکیل‌دهنده آن مطلع شدند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند