پتروشیمی شهید تندگویان در مهم‌ترین تفاهم‌نامه خود توانست کیبورد صنعتی دستگاه نساجی را که پیش از این از شرکت بارمگ آلمان وارد می‌کرد، بومی‌سازی کند.

با عقد این تفاهم‌نامه در دومین روز از «اولین نمایشگاه توانمندسازی و حمایت از شرکت‌های منطقه در تامین نیاز‌های شرکت‌های پتروشیمی ماهشهر» هفت نفر به طور مستقیم و بیش از ۲۰ نفر به طور غیرمستقیم مشغول به کار می‌شوند. همچنین، قیمت قطعه داخلی حدود یک‌ششم قیمت کشور سازنده برآورد شده است.

در صورت نبود هر یک از این قطعات هیچ دستگاه نساجی امکان راه‌اندازی و تولید نخ را نخواهد داشت. همچنین تعداد دستگاه‌های موجود و فعال در واحد نساجی پتروشیمی حدود ۱۴۰ دستگاه است که هم اکنون با همکاری و عقد تفاهم‌نامه با شرکت سادات صنعت ماهشهر این محصول بومی‌سازی شده و در اختیار پتروشیمی شهید تندگویان قرار می‌گیرد.

سیدرضا قاسمی‌شهری، مدیرعامل پتروشیمی تندگویان  با حضور در نمایشگاه مزبور گفت: برای شرکت‌های تولیدی منطقه که با علم و دانش فعالیت می‌کنند و تولیدات آنها با شرکت‌های مشابه خارجی به خوبی قابل رقابت هستند باید مزایایی در نظر گرفته شود تا بتوانیم زمینه را برای آنان تسهیل کنیم.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند