به گزارش «دنیای‌اقتصاد» از اصفهان، مهدی صرامی در تشریح روند خرید سهام «شسپا» افزود: شرکت پالایش نفت اصفهان بیش از یک‌میلیارد و ۵۸۳ میلیون و ۳۳۳ هزار سهام «شسپا» عرضه‌ شده در بورس را با قیمت پایه هر سهم ۲۱۴۸ تومان و قیمت پایه کل ۴/ ۳ هزار میلیارد تومان خریداری کرد. او گفت: برای قطعیت خرید، «شپنا» ۴۰ درصد مبلغ را به‌صورت نقد خواهد پرداخت و مابقی (۶۰ درصد) را در چارچوب شرایط و ضوابط مندرج در آگهی مزایده به‌صورت اقساط مساوی تسویه خواهد کرد. صرامی با بیان اینکه پالایشگاه اصفهان حدودا ۱۰۰ درصد خوراک شرکت نفت سپاهان را تامین می‌کند، اظهار کرد: با تبدیل‌ شرکت پالایش نفت اصفهان به پتروپالایش و سرمایه‌گذاری در صنایع پایین‌دستی که به پالایشگاه وابسته هستند و خوراک خود را از این مجتمع عظیم صنعتی دریافت می‌کنند، نیاز سایر صنایع نیز تامین می‌شود و افزون بر آن، از فرصت‌های خلق ارزش در شرکت‌های زیرمجموعه، استفاده مطلوب خواهد شد. عضو هیات‌مدیره شرکت پالایش نفت اصفهان  با اشاره به مالکیت این شرکت بر ۴۲ درصد سهام پتروشیمی اصفهان که تمام خوراک خود را از پالایشگاه دریافت می‌کند، تاکید کرد: پالایشگاه اصفهان گام‌های اساسی برای تبدیل‌شدن به پترو پالایش و هلدینگ بزرگ در این بخش برداشته و آماده استفاده از تجارب بیش از ۴۰ سال فعالیت ارزشمند در مدیریت مجموعه‌های پتروپالایشی است.

گفتنی است ۸۵ درصد تولیدات شرکت پالایش نفت اصفهان به ۶ فرآورده اصلی بنزین، نفت سفید، نفت کوره، نفت گاز، گاز مایع و سوخت‌های جت اختصاص دارد که این نوع فرآورده‌ها برای تسویه بهای نفت‌خام خریداری‌شده به‌طور کامل به دولت تحویل می‌شود. بیش از ۳۰ نوع فرآورده ویژه و غیراصلی دیگر پالایشگاه (۱۵ درصد) نیز در اختیار شرکت است؛  ضمن اینکه پالایشگاه اصفهان  خوراک صنایع پایین‌دست کوچک و بزرگی مانند نفت سپاهان، نفت جی، پتروشیمی اراک، پتروشیمی اصفهان و صنایع شیمیایی ایران و شرکت‌های مستقر در شهرک‌های صنعتی را نیز  تامین می‌کند.

در رویدادی دیگر شرکت پالایش نفت اصفهان باهدف حمایت از سازندگان داخلی تجهیزات تصفیه آب و پساب طی انعقاد تفاهم‌نامه با یک شرکت داخلی، ماژول‌های غشایی اولترافیلتراسیون تولید داخل را در مقیاس پایلوت عملیاتی نیمه‌صنعتی ارزیابی می‌کند.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند