رئیس هیات‌مدیره شرکت فولاد مبارکه با  اعلام خبر فوق و با اشاره به ترکیب اعضای هیات‌مدیره این شرکت گفت: هیات‌مدیره شرکت فولاد مبارکه تغییراتی داشته و دو عضو جدید که از معاونان فولاد مبارکه هستند، به هیات‌مدیره اضافه شده‌اند.

سیدضیاء ایمانی افزود: شرکت فولاد مبارکه یک مجموعه صنعتی مادر و قطب صنعت کشور است که باید به‌صورت همه‌جانبه، در بخش‌های مختلفی همچون حوزه مدیریتی، مسائل اقتصادی، تولید، اشتغال و جلوگیری از خروج ارز  از کشور  و... تقویت شود.

به گفته رئیس هیات‌مدیره شرکت فولادمبارکه، اکنون تیمی که با تمام مسائل شرکت فولادمبارکه آشنایی دارند در قالب هیات‌مدیره در کنار هم قرار گرفته‌اند. اولین جلسه هیات‌مدیره  نیز تشکیل شد و در آن اتفاقات خوبی رخ داد و تصمیم‌گیری‌های مناسبی برای این شرکت فولادی صورت گرفت.

وی ادامه داد: شرکت فولاد مبارکه باید به نقطه اوج خود که سیاست و تدابیر هیات‌مدیره نیز بر پایه آن استوار شده، دست پیدا کند؛ چراکه اگر این شرکت در شرایط کنونی و با مدیریت فعلی نتواند به آرمان‌ها و واقعیت‌هایی که لازمه کار است دست یابد، باید تعمق بیشتری داشته باشد و درصدد رفع مشکلات و ایرادات برآید.

ایمانی تصریح کرد: همه اعضای هیات‌مدیره شرکت فولاد مبارکه تصمیم گرفتند با تدابیر ویژه و سیاست‌های مناسب، همچنین در نظر گرفتن تمام مسائل و مشکلات مجموعه فولاد مبارکه و با تکیه بر نیروی انسانی و ارتباطات موجود، این شرکت را که همیشه خوش درخشیده و با تلاش کارشناسان و مدیران طی سال‌های گذشته باعث سربلند و سرافزاری ایران اسلامی شده، در این مسیر نگه دارند و نقاط قوت شرکت فولاد مبارکه را افزایش دهند.

 مقررات دست و پاگیر بزرگ‌ترین مانع برای تولید

وی با اشاره به نام‌گذاری سال ۱۴۰۰ با عنوان «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» خاطرنشان کرد: در حال حاضر علاوه بر شرایط اقتصادی و مشکلات موجود در کشور، برخی مقررات دست و پاگیر یا موضوعات سلیقه‌ای وجود دارند که خود بزرگ‌ترین مانع برای تولید به شمار می‌آیند. این در حالی است که گروه فولاد مبارکه مجموعه‌ای حساس محسوب می‌شود و منافع آن نیز ملی و مردمی است؛ چراکه درآمدهای آن به‌نوعی به مردم بازگشته و متعلق به مردم است.

رئیس هیات‌مدیره شرکت فولاد مبارکه ضمن تاکید بر توجه این شرکت بر تحقق شعار سال افزود: با توجه به اینکه سال ۸۰ به شعار  «اقتدار ملی و اشتغال‌آفرینی» نام‌گذاری شد،  فولاد مبارکه در راستای تحقق شعار همان سال گام‌های زیادی برداشت و این مهم تاکنون ادامه داشته است.

 تلاش برای رونق تولید

وی با اشاره به نقش فولادمبارکه در رونق و جهش تولید در سال‌های ۹۸ و ۹۹ بیان کرد: فولاد مبارکه در اواخر دهه ۹۰ و طی سال‌های ۹۸ و ۹۹ با ثبت رکوردهای پی‌درپی تولید فولاد توانست نیاز بسیاری از صنایع کشور را تامین، از خروج ارز از کشور جلوگیری و سهم قابل‌توجهی از رونق و جهش تولیدات کشور را از آن خود کند.

 افزایش تولید و اشتغال نیازمند همدلی بیشتر است

ایمانی افزود: بنابر آنچه گفته شد، باید فضایی ایجاد شود که همدلی بیشتری در آن وجود داشته باشد و مسوولان استان اصفهان، نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و... کمک کنند تا شاهد تولید و اشتغال بیشتر در شرکت فولاد مبارکه باشیم. البته تصور ما این است که با توجه به شرایط موجود، همه پای کار آمده‌اند و با نگاهی به ارزش‌آفرینی فولاد مبارکه، تلاش بیشتری در جهت تحقق اهداف این شرکت خواهند داشت. به گفته رئیس هیات‌مدیره شرکت فولادمبارکه، اکنون با توجه به فضای همدلی موجود در شرکت، پیش‌بینی می‌شود مسیری که پیش‌روی این شرکت بزرگ صنعتی است چشم‌انداز بسیار خوبی  دارد.

 مانع‌زدایی‌های فولاد مبارکه از طریق بومی‌سازی

همچنین مدیرعامل شرکت فولادمبارکه نیز با تاکید بر لزوم ارتقای تولید تصریح کرد: شرکت فولاد مبارکه در سال جدید به تبعیت از فرامین مقام معظم رهبری مبنی بر پشتیبانی از تولیدکنندگان، به‌عنوان یک صنعت مادر با حداکثر توان خود درصدد ارتقای تولید برای تامین کامل نیاز بازار خواهد بود و با تکیه بر توان داخلی در ارائه محصولات جدید نیز اتفاقات ویژه‌ای را رقم خواهد زد.

حمیدرضا عظیمیان با اشاره به برنامه فولاد مبارکه در سال ۱۴۰۰ یادآور شد: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته در معاونت بهره‌برداری فولاد مبارکه، پیش‌بینی می‌شود با افزایش تولید نسبت به سال گذشته، بتوانیم با تامین فولاد موردنیاز کشور، از صنعت و اقتصاد به‌خوبی پشتیبانی کنیم.

عظیمیان با اشاره به موانع تولید و ضرورت تلاش برای از میان برداشتن این موانع افزود: بومی‌سازی قطعات و تجهیزات صنعتی با تکیه بر شعار «ما می‌توانیم» در فولاد مبارکه منجر به بی‌نیازی این صنعت از واردات بسیاری از قطعات و تجهیزات خارجی و از میان برداشته شدن یکی از مهم‌ترین موانع تولید شده است.

وی ابراز امیدواری کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز با تعیین تکلیف در قیمت‌گذاری فولاد می‌تواند گام بسیار موثری در مانع‌زدایی تولید در فولاد مبارکه و دیگر صنایع معدنی بردارد. امیدواریم در سال‌جاری برای فولاد مبارکه در زمینه تامین سنگ‌آهن مانعی ایجاد نشود تا از سرعت قطار پرشتاب این صنعت کاسته نشود.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند