به گزارش بخش ترجمه شرکت‌ها، به نقل از وب‌سایت یاهو نیوز، انتظار می‌رود این اتحاد که مرکز آن ایالات‌متحده است، در سه زمینه متمرکز شود. زمینه اول همکاری در خصوص سیاست‌های عمومی برای ارتقای زیرساخت‌های سوخت هیدروژنی، زمینه دوم ارزیابی بازار خودرو‌های الکتریکی سلول سوختی و روش‌های تامین هیدروژن موردنیاز و در نهایت بررسی فرصت‌های مشترک تحقیق و توسعه در راستای حمل‌ونقل و ذخیره‌سازی سوخت هیدروژنی است. این گروه در بیانیه مطبوعاتی مشترک گفت هدف این پروژه پیشبرد اقتصاد جهانی پر ‌رونق هیدروژن است. سخنگوی شورون با ارسال ‌ایمیلی اظهار کرد: این تفاهم‌نامه که چهارشنبه هفته گذشته اعلام شد هرچند غیرالزام‌آور است؛ اما مسیر اتحاد استراتژیک رسمی دو شرکت را تا اوایل سه ماه سوم ۲۰۲۱ مشخص می‌کند.

در نمایشگاه خودروی شانگهای که هفته پیش برگزار شد، شرکت تویوتا از برنامه‌های اولیه خود برای تولید جهانی خودرو‌های الکتریکی مجهز به باتری، رونمایی کرد، از جمله یک خودروی شاسی بلند ساخت این شرکت که انتظار می‌رود طی بیش از یک سال آینده روانه بازار شود و به دست مصرف‌کنندگان برسد. شرکت شورون اخیرا با فشار طرفداران محیط‌زیست روبه‌رو شده است که دلیل آن عدم پایبندی این شرکت به تعهدات غول‌های نفتی اروپایی مانند رویال داچ شل و توتال که اهداف خود را در مسیر رسیدن به انتشار کربن صفر تعیین کرده‌اند، است. اما شورون به صراحت اعلام کرد که هیچ برنامه‌ای برای بستن پمپ بنزین‌های خود ندارد. سخنگوی شورون گفت که چرخه سوخت خودرو‌ها به مرور تغییر می‌کند و این تغییر کماکان ادامه خواهد داشت و ارائه سوخت هیدروژنی در واحد‌های خرده‌فروشی در راستای این تغییر است.

در نهایت این ذائقه مصرف‌کنندگان است که به پیشبرد بازار محصولات ما در جایگاه‌های سوخت خرده‌فروشی با نام تجاری Chevron کمک می‌کند؛ اما با این حال ما پیش‌بینی می‌کنیم که بنزین و گازوئیل همچنان مهم‌ترین سوخت‌های مورد نیاز مصرف‌کنندگان باشند. ما به برند‌های Chevron و Texaco و همچنین عرضه ایمن بنزین و سایر سوخت‌های مورد نیاز مشتریان وفادارمان متعهد هستیم. انتظار می‌رود که شورون در نشست سالانه خود در ماه مه، در تقابل با تعدادی از سهامداران خود قرار گیرد که نیاز به اقدامات خاصی در مورد تغییرات اقلیمی را ضروری می‌دانند و همچنین از مدیران این شرکت خواهند خواست توضیحاتی در رابطه با افشای فعالیت‌های لابی‌گرایانه شورون ارائه دهند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند