حمیدرضا عظیمیان، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه در مراسم افتتاح هلدینگ مالی فولاد مبارکه گفت: تشکیل هلدینگ سرمایه‌گذاری توسعه توکا یکی از اقداماتی بود که باید زودتر به سرانجام می‌رسید.

وی با تاکید بر اینکه این هلدینگ یک اقدام تشریفاتی نبوده و صرفا برای تامین مالی نیست، گفت: دنیا به سمتی پیش می‌رود که اگر همراه با تحولات آن به‌پیش نرویم، از دنیا جا خواهیم ماند. برای مثال، در دوران جنگ زمانی که قرار بر چاپ پول بود، بدون ضمانت و پشتوانه اجازه آن را نداشتند و بعد از گرفتن اجازه مشکلات بسیاری برای این کار وجود داشت؛ اما اکنون با کمک فناوری‌های جدید می‌توان فعالیت‌های بانکی را با چابکی و اطمینان بالا انجام داد.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه با اشاره به اینکه باید خود را به ابزارهای روز مجهز کنیم، تصریح کرد: معاونت اقتصادی و مالی شرکت فولاد مبارکه باید این هلدینگ را با روش‌های مختلف توسعه دهد و زمینه را برای ایجاد کارآمدترین هلدینگ در بخش تامین پول و سرمایه، تامین مالی پروژه‌ها و شبکه‌های مالی فراهم آورد. البته سایر هلدینگ‌های گروه مبارکه مثل توکا فولاد، فولاد متیل و... نیز در حوزه‌های تولید، بازرگانی و خدمات غیرمالی با جدیت به فعالیت خود در این حوزه‌ها ادامه خواهند داد.

به گفته وی، هیچ شکی نیست که باید این هلدینگ توسعه پیدا کند و همه نیازمندی‌ها به این منظور فراهم شود.

عظیمیان ادامه داد: برای اینکه بتوانید از حمایت شرکت فولاد مبارکه به‌خوبی استفاده کنید، باید برخی موارد بیشتر موردتوجه قرار گیرد. نخست دانش‌اندوزی و استفاده از دانش روز، همچنین بهره‌گیری از تجارب استادان و صاحب‌نظران داخلی و خارجی است. امروزه استفاده و بهره‌مندی از این منابع ارزشمند داخلی و بین‌المللی از طریق وبینارها، دوره‌های آنلاین و مجازی با سهولت و کیفیت بهتری نسبت به گذشته در دسترس است.

وی خاطرنشان کرد: برای حضور قدرتمند در بازار سرمایه و ارائه خدمات به صنایع فولادی و غیرفولادی توسعه توکا باید سرمایه‌گذاری عظیمی در بخش سخت‌افزار، آی‌تی و حتی دارایی‌های ثابت از قبیل ساختمان و تجهیزات انجام گیرد تا امکان انجام فعالیت‌ها با سرعت، دقت و امنیت بالا تضمین شود.

مدیرعامل فولاد مبارکه گفت: با توجه به اینکه مذاکرات برای برجام در حال انجام است. در صورت نتیجه‌بخش بودن این مذاکرات، از هم‌اکنون باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنید که این هلدینگ اولین مجموعه‌ای باشد که امکان مبادلات با بازارهای مالی بین‌المللی را داشته باشد؛ بنابراین باید با برنامه‌ریزی و مطالعه و کمک گرفتن از مشاوران برای این موضوع استراتژی مشخصی داشت. به گفته وی، باید فعالیت هلدینگ توسعه توکا به‌گونه‌ای باشد که حجم عظیمی از نقدینگی و درآمد را به همراه بیاورد. البته این امر زمان‌بر است و در یک دوره بلندمدت با داشتن پاکدستی، انصاف و... حاصل خواهد شد.

عظیمیان افزود: در صورتی ‌که بتوانید امکان تعاملات با بازارهای بین‌المللی را فراهم آورید، فولاد مبارکه همواره در کنار شما خواهد بود. البته این امر نیازمند برنامه‌ریزی و اقدام در یک بازه زمانی 5 تا 7 ساله است که در صورت تحقق، کل کشور از این موضوع منتفع خواهد شد. وی ادامه داد: معاونت مالی و اقتصادی باید با همکاری و توافق با این مجموعه، شرایط تقویت و رشد درآمد هلدینگ را فراهم سازد، به‌گونه‌ای که پس از 2 سال، توسعه توکا به درآمد ناشی از ارائه خدمات به شرکت‌های گروه فولادمبارکه وابستگی نداشته باشد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند