زیان عملیاتی بانک صادرات ایران در فروردین سال ٩٩ بیش از ٨١هزار میلیارد ریال و سود عملیاتی اسفندماه ١٣٩٩ بانک صادرات ایران۳‌هزار و ٢٢٥میلیارد ریال بود.

درآمد تسهیلات بانک صادرات ایران طی دوره یک‌ماهه منتهی به پایان فروردین سال ١٤٠٠ با تمرکز بر عقود مختلف اسلامی از جمله خرید دین، فروش اقساطی و سایر تسهیلات به بیش از ٢٣ هزار میلیارد ریال رسید. این در حالی است که میزان سود سپرده‌های سرمایه‌گذاری پرداخت‌شده طی این دوره به ١٨ هزار و ١٨٢ میلیارد ریال بالغ شد.

اصلاح ساختار مالی بانک صادرات ایران از سال ٩٧ آغاز شده و با تدوین برنامه‌های مختلف و ایجاد ظرفیت‌ها و قابلیت‌های جدید، ارائه محصولات متنوع نوین و تلاش برای کاهش مطالبات غیرجاری برای سودآوری تاکنون ادامه یافته است.

دریافت بخشی از مطالبات از دولت در قالب اوراق خزانه اسلامی و سهام ارزنده بورسی طی سال‌های اخیر و تلاش برای جذب منابع ارزان‌قیمت از طریق ارائه طرح‌های راهگشا برای حمایت از بخش‌های مختلف تولیدی و اقتصادی، ترکیب بهینه منابع و مصارف، وصول مطالبات و افزایش توانمندی‌ها و توسعه زیرساخت‌های بانکداری الکترونیک از جمله مهم‌ترین راهبردهای بانک صادرات ایران در سال‌های اخیر برای برون‌رفت از زیان بوده است.

مدیرعامل بانک صادرات ایران اخیرا در تبیین برنامه‌های عملیاتی این بانک برای تداوم این روند در سال ١٤٠٠ از اتخاذ رویکردهای نوین به خدمات بانکداری با ایجاد ١١٠ شعبه نوپدید در میان شعب فعلی بانک خبر داده است.

ادامه اصلاح ساختار مالی و سازمانی برای توانمند‌ترشدن نیروها و افزایش بهره‌وری ستاد و صف برای روان‌تر انجام شدن کارها و افزایش سهم بازار بانک به بالای ١٠درصد، برنامه‌ریزی برای افزایش منابع تا ٥١٥هزار میلیارد تومان و تقویت زنجیره تامین مالی برای پاسخگویی به خدمات موردنیاز مشتریان از دیگر برنامه‌های بانک صادرات ایران در سال١٤٠٠ عنوان‌شده است. همچنین افزایش درآمدهای کارمزدی، افزایش درآمد عملیات ارزی، کاهش بهای تمام‌شده پول، کار ویژه روی مدیریت نقدینگی و رعایت حد مجاز تسهیلات، فروش اموال مازاد، تناسب منابع و مصارف، مدیریت منطقی هزینه‌های عمومی و اداری، عملیات ارزی شعب خارج از کشور و کاهش مطالبات غیرجاری به ‌عنوان اقدامات اساسی به‌طورجدی در دستور کار بانک صادرات ایران است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند