کووید-۱۹، در یک سال گذشته آسیب‌های فراوانی برای کسب‌وکارها داشته است. از تعطیلی‌های پیاپی و قرنطینه‌های دولتی گرفته تا تعدیل نیرو و شیوع بیماری در بین کارمندان، کارگران و خانه‌نشینی‌های اجباری و گاهی هم اتفاق تلخ از دست رفتن نیروها. این بحران باعث شده تا اکنون استانداردهای جدید بهداشتی در بین فعالان اقتصادی شکل بگیرد. برخی از این استانداردها همان توصیه‌های سازمان بهداشت جهانی است و برخی دیگر نیز راهکارهای نوآورانه‌ای است که کسب‌وکارهای پویا برای کاهش ضرر و زیان ناشی از این پاندمی و حفظ سلامت کارکنان خود پیش‌گرفته‌اند. گروه شرکت‌های مادیران که متشکل از صنایع ماشین‌های اداری، شرکت‌های صنایع الکترونیک، صنایع لوازم‌خانگی، صنایع پلاستیک، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و شرکت پشتیبانی فروش مادیران است اکنون نزدیک به ۱۸۰۰ نیروی انسانی در بخش‌های مختلف اعم از کارخانه‌ها و سازمان‌های اداری دارد که در یک سال گذشته با به‌کارگیری پروتکل‌ها و استانداردهای بهداشتی مبتنی بر سازمان بهداشت جهانی توانسته کمترین میزان ابتلا به این بیماری را در بین کارکنان خود شاهد باشد. چراکه مادیران نیروی انسانی را سرمایه انسانی شرکت دانسته و تمام تلاش خود را در حفظ و پیشرفت سازمانی نیروهای خود به‌کار می‌گیرد.

 توزیع رایگان اقلام بهداشتی و کاهش ساعت کار

استفاده اجباری از ماسک و توزیع رایگان آن در بین تمامی کارکنان اولین و مهم‌ترین اقدام مادیران است که بر همین اساس پکیج‌های بهداشتی شامل ماسک، دستکش و مایع ضدعفونی به‌صورت هفتگی در اختیار تمامی کارکنان قرار می‌گیرد. مادیران همچنین ساعات کار بخش‌های اداری و کارخانه‌های خود را در یک سال گذشته کاهش داده و در صورت لزوم امکان دورکاری را برای نیروهای مشکوک به علائم و همچنین برخی از قسمت‌های دیگر مجموعه نیز فراهم آورده است. البته این کاهش ساعت کار با اصلاح برخی از فرآیندهای اداری و تولیدی نه‌تنها منجر به کاهش تولید محصولات نشده، بلکه افزایش تولید و افزایش فروش محصولات را هم به دنبال داشته است.

 تست‌های رایگان PCR‌

در بخش کارخانه‌های تولیدی مادیران، سیستم تهویه سالن‌ها با نصب لامپ‌های UVC در کانال‌های جریان هوا و با هدف از بین رفتن ویروس در هوا بهبود یافته است. در یک سال گذشته از تمامی کارکنان حداقل سه بار تست PCR گرفته‌شده است. علاوه بر این از کارکنانی که بیشتر در معرض خطر ابتلا هستند یا کارکنانی که بیشتر با ارباب ‌رجوع در تماس هستند به‌صورت ماهانه یا دو هفته یک‌بار تست PCR گرفته می‌شود.

 جلسات و آموزش‌های آنلاین

با توجه به راه‌اندازی کارخانه لوازم‌خانگی و جذب ۷۶۴ نیروی جدید در مجموعه‌های مادیران، از تمامی کارکنان جدید پیش از پیوستن به مجموعه تست PCR گرفته می‌شود. در روند مصاحبه‌های شغلی و همچنین سایر جلسات درون‌سازمانی از ابزارهای آنلاین و کنفرانس‌های ویدئویی استفاده می‌شود. علاوه بر این دوره‌های آموزشی کارکنان هم بدون وقفه و به‌صورت آنلاین در قالب ۵۶۰۶ نفر ساعت آموزش در سال ۹۹ برگزارشده است.

 پیگیری‌های مستمر پزشکی

ورود تمامی کارکنان در بخش‌های مختلف توسط دستگاه‌های سنجش تب، کنترل و از ورود افرادی که دارای علائم باشند به مجموعه جلوگیری می‌شود. این دسته از کارکنان برای معاینه به پزشکان مقیم در بخش‌ها معرفی و در صورت لزوم برای انجام تست PCR اعزام و دستور قرنطینه خانگی یا سایر روش‌های درمانی منطبق با پروتکل‌های وزارت بهداشت و درمان را دریافت می‌کنند. قرنطینه‌های ۱۴ روزه همچنین برای هرکدام از افرادی که در خانه با فردی مبتلا حضور داشته باشند نیز اجرا می‌شود و در این مدت نیز روند مراقبتی و بهبودی کارکنان مدام از سوی پزشکان شرکت پیگیری می‌شود. علاوه بر این امکان دریافت مشاوره آنلاین پزشکی توسط پزشکان مادیران هم در هر ساعت از شبانه‌روز برای تمامی کارکنان فراهم ‌شده است.

 خودکفایی در تولید مایع ضدعفونی

کارخانه صنایع پلاستیک مادیران از همان روزهای ابتدایی گسترش پاندمی اقدام به راه‌اندازی خط تولید مایع ضدعفونی دست و سطوح برای برطرف ساختن نیاز کل مجموعه کرده است. به ‌این‌ ترتیب با تولید مایع ضدعفونی به میزان کافی تمامی زیرمجموعه‌های مادیران به ایستگاه‌های ضدعفونی مکانیزه دست مجهز شده و تمامی سطوح نیز روزانه چند بار توسط مایع ضدعفونی ویژه‌ تمیز می‌شوند. همچنین بخش‌های مختلف کارخانه‌ها روزانه توسط دستگاه FOGER نیز ضدعفونی می‌شود.

 تغییر برخی از سخت‌افزارهای سازمانی

ورودی کارکنان کارخانه‌های مادیران به تونل‌های استریل و حوضچه‌های ضدعفونی مجهز شدند. دستگاه‌های حضور و غیاب از مدل‌های ثبت اثرانگشت به مدل‌های تشخیص چهره تغییر یافتند. شیرآلات سرویس‌های بهداشتی به مدل‌های خودکار یا پدالی تغییر یافتند تا کمترین میزان تماس با آنها صورت بگیرد. همچنین فضای باز این بخش‌ها برای استراحت کارکنان یا صرف غذا، مورد بازنگری در طراحی و تجهیز لوازم موردنیاز قرار گرفته است. ایستگاه‌های کاری در خطوط تولید با جداکننده‌های پلاستیکی ایمن شدند تا محدوده فاصله اجتماعی ۲ متر در بین کارکنان خط تولید به‌صورت کامل رعایت شود. برنامه توزیع غذا در بین نیروهای کارخانه نیز به بسته‌بندهای یک‌بار مصرف آلومینیومی تغییر یافته است. همچنین ارائه قرص مولتی ‌ویتامین به همراه غذا و سرو دمنوش برای افزایش ایمنی بدن نیز از دیگر برنامه‌هایی است که در کنار بسته‌های میان وعده غذایی، توسط برخی از واحدهای مجموعه مادیران برای حمایت از نیروها انجام می‌گیرد. به‌کارگیری تمام این راهکارها باعث شده تا اکنون گروه صنایع ماشین‌های اداری ایران (مادیران) شاهد کمترین میزان ابتلا در بین نیروهای خود در بخش‌های مختلف باشد، چرا که نیروی انسانی، بزرگ‌ترین سرمایه مادیران است. برای مشاهده فرصت‌های شغلی در مادیران می‌توانید به صفحه منابع انسانی سایت مادیران مراجعه کنید.

 

این مطلب برایم مفید است
21 نفر این پست را پسندیده اند