محمدحسین یوسفی، سرپرست بیمه‌های زندگی بیمه تعاون از پرداخت مستمری به بیماران مبتلا به کرونا خبر داد و با اشاره به محصول جدید این شرکت که تحت عنوان «بیمه‌‌نامه کرونا» ارائه شده است اظهار کرد: این بیمه‌نامه دارای سه بخش است؛ بخش اول فرد بیمه شده مبتلا به ویروس کووید-۱۹ باشد، ولی در منزل بستری شود، بخش دوم در صورت ابتلای بیمه‌گذار به کرونا و بستری شدن فرد در بیمارستان و بخش سوم در صورت فوت بیمه شده مبتلا به ویروس کووید-۱۹ است.

وی گفت: در صورتی که بیمه‌گذار به ویروس کرونا مبتلا شود و نیاز به بستری در بیمارستان نباشد، بیمه تعاون غرامتی یک ماهه بابت طول‌مدت درمان خانگی به او پرداخت خواهد کرد و اگر بیمه‌گذار مبتلا به ویروس، نیاز به بستری در بیمارستان داشته باشد (حداقل یک روز)، به او سه ماه مستمری پرداخت خواهد شد.

یوسفی به حالت سوم بیمه کرونا نیز اشاره کرد و گفت: در صورتی که فرد مبتلا به ویروس کرونا فوت شود، به مدت ۱۸ ماه به ذی‌نفعان او مستمری پرداخت خواهد شد.

به گفته وی حداقل غرامت پرداختی به بیمه شدگان بیمه کرونا ۱۰میلیون ریال و حداکثر ۵۰میلیون ریال خواهد بود که براساس طرح‌های انتخابی بیمه‌گذاران این ارقام متفاوت خواهد بود.

این بیمه‌نامه که با هدف پشتیبانی از بیماران کرونایی طراحی و ارائه شده است، دارای سه طرح برنزی، نقره‌ای و طلایی است و پس از صدور، یک دوره ۱۴ روزه انتظار را سپری کرده و پس از آن خدمات مطابق طرح انتخابی موردنظر قابل ارائه خواهد بود.

در هر یک از طرح‌های برنزی، نقره‌ای و طلایی، یک دسته‌بندی چهارگانه در نظر گرفته شده که بر این اساس «بیماران زیر ۵۰ سال بدون بیماری زمینه‌ای، بیماران زیر ۵۰ سال دارای بیماری زمینه‌ای، بیماران بالای ۵۰ سال بدون بیماری زمینه‌ای و بیماران بالای ۵۰ سال دارای بیماری زمینه‌ای» از یکدیگر تفکیک شده‌اند تا خدمت‌رسانی متناسب با وضعیت بیمه گذار صورت پذیرد.

سرپرست بیمه‌های زندگی بیمه تعاون همچنین در خصوص مبلغ بیمه‌نامه‌های ارائه شده برای بیمه کرونا گفت: حداقل هزینه برای صدور بیمه کرونا ۱۶۸ هزار تومان و حداکثر ۵۵۷ هزار تومان است که متناسب با شرایط و نیاز بیمه‌گذار برای او بیمه‌نامه صادر خواهد شد.

یوسفی با تاکید بر مدت زمان ۳۶۵ روزه پوشش بیمه‌نامه کرونا گفت: این بیمه‌نامه نه تنها قابل رقابت با سایر شرکت‌های بیمه‌ای ارائه‌دهنده خدمت به مبتلایان ویروس کرونا است، بلکه با توجه به خدماتی که در این بیمه‌نامه در نظر گرفته شده است می‌توان آن را به نوعی متمایز از تمام شرکت‌های دیگر دانست. به اعتقاد وی بیمه‌نامه کرونا به عنوان یک بیمه‌نامه مکمل بیمه توقف کسب و کار ناشی از پاندمی طراحی شده است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند