وی با اشاره به تجربه اکتشاف فلزات در سد بلوط واقع در جنوب استرالیا گفت: شرکت‌ها باید تکنولوژی را به گونه‌ای مورد استفاده قرار دهند که عمق ۴۰۰ متری زمین را همچون سطح زمین شفاف و روشن سازند.

تیلر که در کنفرانس انجمن توسعه‌دهندگان و آینده پژوهان ۲۰۲۱ در تورنتو کانادا سخن می‌گفت، تصریح کرد: شرکت بی‌اچ‌پی تنها در ۴ سال توانست به سیستم معدنی با پوشش بیش از ۸۰۰ متر در عمق زمین با توانایی جداسازی شامل ۵۸ متر در ۴۹/ ۲ درصد مس و ۲/ ۱ گرم طلا در هر تن در مناطق وسیعی دست یابد.

وی در ادامه گفت: در بیش از ۲ قرن ما به دنبال کشف کانسارها بودیم. اما اینها کوچک‌ترین مقیاس‌ها هستند، بنابراین به وسیله سیستم‌های معدنی سخت‌ترین ذخایر را در حد توان آنها می‌توان کشف کرد.

تیلر اعلام کرد: این شرکت در نظر دارد با هدف ورود به عصر طلایی اکتشاف، مرکز اکتشاف معدنی خود را در تورنتو تاسیس کند. همچنین در اوت ۲۰۲۰ میلادی توافق‌نامه‌ای با شرکت اکتشافی میدلند Midland برای تامین مالی اکتشاف نیکل در شمال کبک کانادا به مدت حداقل ۲ سال امضا کرده است.

 رشد تقاضای ۴ برابری نیکل

کارشناس ارشد بی‌اچ‌پی خاطرنشان کرد: کاربرد نیکل در تکنولوژی تولید باتری نقشی بسیار اساسی در تلاش‌های جهانی برای کربن‌زدایی ایفا می‌کند. بنابراین برای تامین نیکل موردنیاز فناوری باتری برای نسل بعد و نیز پیش‌بینی تقاضای خودروهای هیبریدی و برقی باید تولید نیکل ۴ برابر شود.

تیلر تاکید کرد: طی سه دهه آینده با ادامه توسعه فناوری‌های تجدیدپذیر و تقویت زیرساخت‌ها، تقاضا برای مس نیز دو برابر خواهد شد. از سوی دیگر، این شرکت در حال اجرای پروژه معدن پتاس جانسن در کانادا با مجوزهای اکتشاف و اجاره معدن بیش از ۹ هزار و ۶۰۰ کیلومتر مربع است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند