این امکان در حال حاضر برای چک‌های موجود نیز فراهم شده است و مشتریان با هدف آشنایی با فرآیند ثبت، تایید، انتقال و استعلام چک، می‌توانند این چک‌ها را از طریق ابزارهای دسترسی به سامانه صیاد به صورت اختیاری ثبت کنند.

در همین راستا و بر اساس تمهیدات اندیشیده‌‌شده از سوی شرکت شاپرک (شبکه الکترونیکی پرداخت کارتی)، برنامه موبایلی سکه نیز گزینه «سامانه چک صیادی» را به منوی سرویس‌ها و خدمات خود افزوده است.

خاطرنشان می‌شود برای استفاده از خدمات، لازم است مشتریان با تلفن همراه وارد این برنامه موبایلی شوند که سیم‌کارت آن متعلق به خود آنها باشد. ثبت، تایید و انتقال چک در چند مرحله ورود شناسه صیادی برگ چک در سامانه احراز هویت، ورود مشخصات برگ چک در سامانه برای صادرکنندگان چک یا تایید مندرجات برگ چک برای دریافت‌کنندگان برگ چک انجام می‌شود. همچنین صادرکنندگان چک برای ثبت آن در سامانه صیاد، در مرحله احراز هویت باید مشخصات کارت بانکی را وارد کنند که دسته‌چک‌شان را صادر کرده است. دریافت‌کنندگان و انتقال‌دهندگان چک می‌توانند مشخصات هر کدام از کارت‌های بانکی خود را وارد کنند. یادآور می‌شود برنامه موبایلی سکه از فروشگاه‌های اینترنتی معتبر یا از طریق شماره‌گیری کد دستوری (#۲*۷۴۱*) و همچنین از طریق وب‌سایت رسمی‌ شرکت «به‌پرداخت ملت» در دسترس است.

 

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند