یحیی میرزایی از فعالیت‌های شرکت‌های بیمه داخلی نام برد و ادامه داد: در این حوزه، شرکت بیمه سامان در چند سال گذشته به نوعی پیشگام بود و این واحد را در ساختار خود جای داده است.  به نظر می‌آید با توجه به اهمیت و جایگاه این فعالیت، سایر شرکت‌ها نیز اضافه کردن چنین واحدی را در دستور کار خود قرار دهند.

 میرزایی موضوع تحول دیجیتال در ارکان مختلف شرکت را فعالیت کلی این مدیریت ذکر کرد و گفت: سرمایه‌گذاری در حوزه‌های نوین و کسب و کارهای فناوری محور، فعالیت در حوزه کانال‌های توزیع نوین و آنلاین و توسعه محصولات و خدمات نوین که باز هم بر بستر فناوری اطلاعات قرار می‌گیرد؛ از دیگر فعالیت‌هایی است که در این مدیریت پیگیری می‌شوند.

وی اهمیت فرهنگ‌سازی در حوزه تحول دیجیتال را مدنظر قرار داد و افزود: با توجه به نوپا بودن این مدیریت در بیمه ملت، ما هنوز در ابتدای راه هستیم؛ با این حال اقدامات متعددی شروع شده و در حال انجام است.

میرزایی به سرمایه‌گذاری در حوزه‌های جدید و فناوری‌محور اشاره کرد و در همین خصوص گفت: با استارت‌آپ‌ها، کسب‌وکارهای مختلف و شتاب‌دهنده‌ها وارد مذاکره شدیم و سعی کردیم با آغاز همکاری‌های مشترک و حتی ورود در حوزه سهامداری یا سرمایه‌گذاری، به عنوان یکی از ارکان اصلی در این کسب و کارها و شتاب‌دهنده‌ها فعالیت کنیم.

مدیر توسعه کسب و کار دیجیتال بیمه ملت، تمرکز بیمه ملت را حوزه سرویس‌ها و خدمات آنلاین ذکر کرد و گفت: در همکاری با واحد فناوری و اطلاعات، وب‌سرویس‌های چند مورد از رشته‌های بیمه‌ای را عملیاتی‌سازی کردیم که از آن جمله می‌توان بیمه‌های حوادث انفرادی و حوادث مسافرتی را نام برد که به صورت عملیاتی انجام و بیمه‌نامه‌ها در آن قالب صادر شدند. وی صدور آنلاین بیمه‌نامه شخص ثالث و بدنه خودرو را با گذراندن تست‌های مربوطه در مرحله عملیاتی شدن دانست و افزود: در قالب قراردادهای منعقد شده، به زودی فعالیت آنلاین این بیمه‌نامه‌ها را اجرایی می‌کنیم. میرزایی در خصوص وب‌سرویس بیمه‌های آتش‌سوزی نیز بیان کرد: به زودی ارائه وب‌سرویس این رشته هم در دستور کار قرار گرفته و اجرایی می‌شود و سایر محصولات نیز بر اساس برنامه زمان‌بندی که با مدیریت فناوری اطلاعات انجام شده، در دستور کار قرار می‌گیرد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند