مدیرعامل بیمه البرز در این آیین ضمن امضای تفاهم‌نامه مذکور با اشاره به اینکه صنعت ساختمان نقش عمده‌ای در توسعه کشورها دارد، گفت: با توجه به حجم بالای سرمایه‌گذاری‌ها در صنعت ساختمان و نقش عمده‌ای که این صنعت در ایجاد ارزش‌افزوده و توسعه ملی دارد، خطرهای تهدیدکننده این صنعت همواره یکی از دغدغه‌ها و دل‌مشغولی‌های مسوولان بوده است.

وی ادامه داد: بر همین اساس، مسوولان امر برای جلوگیری از اتلاف سرمایه‌های ملی به دنبال روش‌هایی هستند تا در کنار به‌کارگیری فناوری‌های نوین بتوانند ضمن پوشش خطرات موردبحث، کیفیت و طول عمر ساختمان‌ها را افزایش دهند.

مدیرعامل بیمه البرز، توضیح داد: یکی از شیوه‌های کنترل فرآیندهای ساخت‌وساز، تضمین کیفیت در قالب بیمه‌نامه جامع ساختمان یا همان پوشش بیمه عیوب اساسی و پنهان ساختمان است که بر اساس تفاهم‌نامه امضا شده بین وزارت راه و شهرسازی و شرکت بیمه البرز، طرح ملی مسکن تحت پوشش همین بیمه‌نامه قرار خواهد گرفت.

پورکیانی در پایان از وزیر راه و شهرسازی و معاونان و مسوولان طرح ملی مسکن به خاطر نگاه ویژه و مهم برشمردن بیمه قدردانی کرد. بر اساس ماده 5 این تفاهم‌نامه قرار است کارگروه مشترکی از نمایندگان وزارت راه و شهرسازی و شرکت بیمه البرز با برگزاری نشست‌های فصلی بر روند اجرایی تفاهم‌نامه نظارت کنند.


 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند