محمدرضا کشاورز، مدیرعامل شرکت بیمه دی ضمن بیان این مطلب و با تاکید بر اینکه برنامه‌ریزی شرکت، همواره سودآوری و همچنین ارائه خدمات و محصولات بیمه‌ای با شرایط مناسب به بیمه‌گذاران بوده است گفت: با توجه به افزایش هزینه‌ها و کاهش توان خرید مردم، برای اینکه بیمه از اولویت خرید خارج نشود، توجه ما بر این مقوله بیشتر شده است.

وی دیجیتالی کردن روش ارائه خدمات را یکی از اقدامات مهم در این راستا عنوان کرد و افزود: این اقدام می‌تواند ضمن پایین آوردن نرخ خدمات بیمه‌ای، منجر به افزایش سهم بازار و سودآور کردن شرکت شود. مدیرعامل شرکت بیمه دی بر این باور است: هر بنگاه اقتصادی برای سودآوری بیشتر، دو راه پیش رو دارد، افزایش درآمد یا کاهش هزینه‌ها. بر همین اساس نیز ما در شرکت بیمه دی، به‌عنوان یک بنگاه اقتصادی، برای تسهیل در فروش بیمه‌نامه‌ها و همچنین رونق فعالیت‌های شرکت، این دو روش را ملاک فعالیت قراردادیم. به گفته وی در این زمینه همزمان سعی کرده‌ایم با برنامه‌ریزی‌هایی که در شرکت انجام می‌شود، فروشمان را به‌عنوان اولین ورودی منابع افزایش دهیم و در کنار آن هزینه‌هایمان را تعدیل کنیم.

کشاورز بابیان اینکه این موضوع می‌تواند شرکت را در تحقق اهداف که افزایش سهم بازاراست نیز کمک کند یادآور شد: در این مسیر تلاش کرده‌ایم از مدل اقتصادی کسب و کار شرکت بهره گرفته و همچنین فروش را بر بستر دیجیتال افزایش دهیم.

وی با تاکید بر اینکه فروش بیمه‌نامه‌های دی بر بستر ussd ازجمله این اقدامات است گفت: در همین راستا بیمه‌نامه کرونا را به‌عنوان محصول جدید شرکت بیمه دی بر این بستر ارائه کرده‌ و توانسته‌ایم در این زمینه بخشی از هزینه‌های عملیاتی شرکت را کاهش دهیم. کشاورز افزود: همچنین در بحث بیمه‌نامه خودرو در تلاش هستیم تا بازدید اولیه بدنه خودرو را به‌صورت الکترونیکی انجام دهیم که زیرساخت‌های آن آماده‌شده و پیش‌بینی می‌شود از ابتدای بهمن‌ وارد فاز عملیاتی شود. علاوه بر این اعلام خسارت الکترونیکی بیمه خودرو در بخش خسارت‌های مالی را آغاز کرده و فرآیند الکترونیکی بررسی پرونده‌های خسارت جانی در بیمه‌نامه خودرو را در دستور کار قرار داده‌ایم. وی افزود: در کنار این اقدامات، فروش آنلاین بیمه‌نامه «مسوولیت فردی» را که جزو بیمه‌نامه‌های کم‌نظیر در صنعت بیمه است و به‌تازگی به بازار ارائه‌ شده را در برنامه‌هایمان قرار داده‌ایم که ظرف چند روز آینده عملیاتی خواهد شد. علاوه بر این در نظر داریم تا اعلام خسارت در بیمه‌نامه‌های مسوولیت را بر بستر الکترونیکی انجام دهیم که پیش‌بینی ما این است، این امر تا پایان سال عملیاتی شود.

به گفته کشاورز، بر اساس مدل اقتصادی کسب‌وکار شرکت بیمه دی، تلاش کرده‌ایم تا بدون افزایش هزینه ثابت شرکت، بر مبنای هزینه‌های متغیر پیش رفته و از این محل هزینه‌ها را مدیریت کنیم که این موضوع را می‌توان به‌عنوان یکی از عوامل موثر بر کسب رتبه نخست شرکت بیمه دی از لحاظ بهره‌وری کل عوامل دانست. وی معتقد است: ارائه خدمات بربستر الکترونیک و دیجیتالی کردن خدمات بیمه‌ای باعث می‌شود تا قیمت تمام ‌شده در شرکت کاهش یابد که قطعا بر کاهش قیمت تمام ‌شده محصول نیز اثر خواهد گذاشت؛ این مهم در نهایت منجر به این می‌شود تا خدمات و محصولات بیمه‌ای با نرخ و شرایط مناسب‌تری در اختیار بیمه‌گذاران قرار گیرد.

کشاورز بر این باور است: بیمه دی در حوزه‌های سرمایه‌گذاری، نوآوری و طراحی محصولات جدید و ورود به عرصه‌های کسب‌وکار دیجیتال، گام‌های موثری برداشته که بازخورد آنها در آمار و ارقام عملکردی‌ شرکت مشهود است.

0 نفر این پست را پسندیده اند