به گزارش «دنیای‌اقتصاد»، پس از وقفه‌ای چند ماهه در برگزاری نمایشگاه‌های کشور، با مجوز وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا، شاهد از سرگیری برگزاری نمایشگاه‌ها درکشور هستیم. به همین منظور جلسه‌ای بین مدیرعامل و معاونان و مدیران ارشد نمایشگاه شهرآفتاب و مجریان برگزارکننده نمایشگاه‌ها برگزار شد. محمدرئوف قادری، مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی شهرآفتاب در ابتدای این جلسه با بیان اینکه مجریان برگزارکننده نمایشگاه صاحبان اصلی شهرآفتاب هستند، اظهار کرد: در وضعیت بحران کرونا، صنعت نمایشگاهی کشور متحمل خسارت‌های فراوانی شد که همه دست‌اندرکاران این صنعت باید کمک کنند تا هرچه سریع‌تر از این شرایط به سلامت عبور کنیم.

وی افزود: هم‌زمانی بحران کرونا و شرایط تحریم و به‌تبع آن عدم برگزاری نمایشگاه‌ها در کشور، سبب شد تا درآمدهای شهرآفتاب کاهش یابد که خوشبختانه با استفاده از ظرفیت‌های موجود در این سایت نمایشگاهی از طرق دیگر کسب‌درآمد صورت گرفت تا بخشی از خسارت‌ها جبران شود. قادری با اشاره به اینکه سیاست اصلی ما توسعه صادرات کشور از طریق برگزاری نمایشگاه است، گفت: تمامی ظرفیت‌ها و توان مدیریت نمایشگاه شهرآفتاب در اختیار مجریان نمایشگاهی قرار می‌‌گیرد تا پس از وقفه‌ای طولانی به دلیل بحران کرونا، دوباره شاهد برگزار هرچه بهتر نمایشگاه‌ها در شهرآفتاب باشیم.

در ادامه جلسه مدیران شرکت‌های برگزاری نمایشگاه به بیان دغدغه‌ها و پیشنهادات خود پرداختند. ایجاد تسهیلات و مساعدت‌های لازم با توجه به شرایط پیش‌آمده کرونایی و اقتصادی کشور، برگزاری یک رویداد مشترک توسط مجریان نمایشگاهی،  ایجاد باشگاه یا کانون مجمع برگزارکنندگان نمایشگاه‌های شهرآفتاب با هدف اتاق فکر و تمرکز بر مدل راهبردهای نوین برگزاری نمایشگاه‌های فیزیکی و مجازی در محل نمایشگاه، از مهم‌ترین پیشنهادات ارائه‌شده در این جلسه بود. همچنین مقرر شد ظرف مدت زمان ۱۵ روز نسبت به بررسی و امکان‌سنجی برای برگزاری نمایشگاه‌های به‌تعویق افتاده با توجه به اعلام موافقت برگزاری نمایشگاه از سوی ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا در شهرهای نارنجی و زرد اقدام لازم به‌عمل آید.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند