اردشیر سعدمحمدی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با اعلام این خبر افزود: برای احداث فاز ۳ از اواسط سال گذشته تاکنون پنج میلیون مترمکعب خاکبرداری انجام ‌شده است و ۱۴۰ کانتینر تجهیزات این کارخانه سال گذشته به مجتمع مس سونگون منتقل شد و از بابت تامین تجهیزات نگرانی نداریم.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه مناقصه احداث کارخانه ذوب نیز مراحل نهایی خود را طی می‌کند، اظهار کرد: با تعیین پیمانکار، به‌سرعت عملیات احداث کارخانه 100 هزار تنی ذوب که باقابلیت افزایش به 200 هزار تن تعریف‌شده است آغاز خواهد شد.

مدیرعامل شرکت مس با تاکید بر اینکه برای تامین منابع مالی این طرح‌ها نگرانی وجود ندارد اظهار کرد: علاوه بر اشتغال مستقیم این طرح‌ها برکات زیادی برای منطقه دارد و موجب ایجاد کارگاه‌ها و مراکز ساخت قطعه و تجهیزات و رشد شرکت‌های دانش‌بنیان و رونق مالی در این شهرستان می‌شود.

سعد محمدی بابیان اینکه با اجرایی شدن این طرح‌ها برای تعداد زیادی از جوانان این منطقه اشتغال ایجاد خواهد شد افزود: به دنبال اجرای آزمون استخدامی برای جذب 290 نفر نیرو از منطقه ورزقان و استان آذربایجان ‌شرقی هستیم. از طریق آزمون افراد تا سطح دیپلم از شهرستان ورزقان و با هدف اجرای شایسته‌سالاری و ایجاد فرصت شغلی برای جوانان تحصیلکرده استان، مقاطع کارشناسی و بالاتر از جوانان استان جذب و به‌کارگیری می‌شوند.

وی همچنین از اکتشاف 327 میلیون تن ذخیره معدنی در سونگون خبر داد و گفت: تا پایان امسال، اخبار خوش دیگری از افزایش اکتشاف مس در این منطقه اعلام خواهم کرد.

مدیرعامل شرکت مس بیان کرد: خوشبختانه در منطقه اهر دونقطه مستعد معدنی مس اکتشاف کردیم. همچنین به دنبال سروسامان دادن به معدن مس مزرعه هستیم تا با مهیاکردن شرایط افزایش تولید موجبات اشتغال‌زایی و گردش مالی و ایجاد تحول در منطقه را فراهم کنیم.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند