به گزارش روابط عمومی ‌بنیاد مستضعفان، حمیدرضا شیران، مدیرعامل هلدینگ صنایع غذایی بنیاد مستضعفان با اعلام خبر افتتاح بزرگ‌ترین کارخانه ساخت قوطی کشور در استان کرمانشاه در غرب کشور با سرمایه‌گذاری بنیاد مستضعفان اظهار کرد: تامین قوطی‌های آلومینیومی‌نوشیدنی‌های گازدار، یکی از نیازهای کشور بود که سالانه باعث خروج صدها میلیون دلار ارز از کشور می‌شود. بنابراین بنیاد مستضعفان با انجام سرمایه‌گذاری کلانی در این بخش، کارخانه‌ای بزرگ را احداث کرد که از خروج ۵۰ میلیون دلار ارز برای تامین قوطی نوشیدنی‌های گازدار جلوگیری می‌کند.

مدیرعامل هلدینگ صنایع غذایی بنیاد مستضعفان افزود: کارخانه قوطی‌سازی در کرمانشاه با سرمایه‌گذاری 2 هزار میلیارد تومانی احداث شده است که بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری حال حاضر در غرب کشور است.

وی با بیان اینکه با بهره‌برداری از این کارخانه، سالانه 760 میلیون قوطی نوشیدنی گازدار تولید می‌شود، گفت: با افتتاح این کارخانه، تولیدات آن باعث می‌شود تا یک گام به خودکفایی کشور در تولید این قوطی‌های آلومینیومی ‌نزدیک‌تر شویم و ظرفیت تولید قوطی‌های 330 و 250 سی‌سی در کشور، به میزان 50 درصد افزایش می‌یابد.

شیران با اشاره به تاثیرات این سرمایه‌گذاری کلان بنیاد مستضعفان در اشتغال‌زایی برای جوانان کرمانشاهی خاطرنشان کرد: احداث این کارخانه بزرگ در منطقه کرمانشاه، زمینه اشتغال مستقیم و غیرمستقیم را برای حدود 500 نفر از جوانان و نیروهای متخصص کرمانشاه فراهم می‌کند و قرار است نیروهای بومی ‌منطقه، نیاز به نیروی انسانی این کارخانه را فراهم کنند.

مدیرعامل هلدینگ صنایع غذایی بنیاد مستضعفان گفت: این کارخانه یکی از مدرن‌ترین و به‌روزترین کارخانه‌های تولید قوطی در منطقه خاورمیانه است که تولیدات آن می‌تواند صادراتی معادل 15 میلیون دلار را برای کشور داشته باشد.

به گفته وی، راه‌اندازی این کارخانه در اوج تحریم‌ها و در شرایطی انجام شد که نیروهای خارجی، از هرگونه کمک برای راه‌اندازی و بهره‌برداری این کارخانه خودداری کردند و تمام مراحل نصب و بهره‌برداری از تجهیزات آن، به دست نیروهای متخصص داخلی انجام شد و چنین دستاوردی برای نخستین‌بار در کشور به دست آمد.

 

این مطلب برایم مفید است
11 نفر این پست را پسندیده اند