سید محمدحسین زینلی، مدیرعامل شرکت کویر تایر اظهار کرد:‌ در شرایطی که مدتی است تایرسازان داخلی اقدامات لازم را برای تامین تایرهای سایز بزرگ و شاسی‌بلند آغاز کرده‌اند، ‌کویر تایر به‌عنوان تولیدکننده پیشگام در این حوزه،‌ پس از تولید انبوه لاستیک‌های شاسی‌بلند در سایزهای ۱۶ تا ۱۸،‌ نخستین محصول رینگ ۱۹ تولید داخل را به تولید انبوه رساند تا نخستین شرکتی باشد که توانسته است این سایز از تایرهای شاسی‌بلند را در بازار ایران عرضه کند.

وی گفت: تایرهای مورد استفاده در خودروهای شاسی‌بلند به دلیل نیاز به تحمل وزن بیشتر و شرایط سخت‌کاری از یکسو و همچنین استقامت در سرعت ‌بالا از تکنولوژی پیشرفته‌تری نسبت به نمونه‌های سواری برخوردارند و به همین دلیل نیز خودکفایی و تولید این گروه از محصولات در داخل نیاز به انجام پروژه‌های تحقیقاتی زیادی دارد.

مدیرعامل شرکت کویر تایر درباره توزیع سراسری تایر رینگ ۱۹ در بازار گفت: این مدل لاستیک که در سایز ۲۳۵/ ۵۵R۱۹ تولیدشده است، پس از انجام مراحل تحقیقاتی و آزمایشی در سبد فروش این شرکت قرارگرفته است و در حال حاضر دارندگان خودروهای شاسی ‌بلند به‌ویژه هیوندای سانتافه که از این سایز تایر برای آن استفاده می‌شود، می‌توانند به‌جای پرداخت هزینه‌های گزاف برای تایرهای وارداتی از نمونه داخلی آنکه از کیفیت قابل‌قبول و قیمت کاملا رقابتی نیز برخوردار است، استفاده کنند.

زینلی خاطرنشان کرد: این تایر که با طرح گل  KB۷۰۰ تولید و عرضه ‌شده است تحمل بار تا ‌وزن ۸۲۵ کیلوگرم را دارد و در رسته تایرهای سری V با سطح تحمل ۲۴۰ کیلومتر بر ساعت قرار می‌گیرد. مدیرعامل شرکت کویر تایر خودروهایی را که مالکان آنها می‌توانند از این ‌پس به‌جای پرداخت هزینه‌های بسیار بالا برای خرید تایرهای وارداتی از محصول تولیدی کویر تایر برای آنها استفاده کنند، در چهار مدل تقسیم‌بندی کرد.

 وی افزود: لکسوس RX، سانتافه مدل ۲۰۱۳ تا ۲۰۲۰،‌ تویوتا RAV۵ و سورنتو SX می‌توانند از این محصول کویر تایر بهره ببرند. همچنین قیمت مصوب این محصول برای عرضه در بازار به ازای هر جفت لاستیک ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است که در مقایسه با قیمت محصولات خارجی بسیار مقرون ‌به ‌صرفه خواهد بود.

زینلی با تاکید بر اینکه محصول جدید تولیدی این شرکت به‌صورت وسیع در شهرهای تهران،‌ اهواز،‌ شیراز،‌ مشهد،‌ اصفهان،‌ کرمان،‌ زاهدان،‌ بوشهر، همدان، ‌اردبیل و ساری توزیع ‌شده است، گفت: مصرف‌کنندگان می‌توانند با مراجعه به شبکه فروش کویر تایر در شهرهای مذکور این محصول را خریداری کنند.

مدیرعامل شرکت کویرتایر همچنین از مراحل پایانی تولید تایر شاسی ‌بلند رینگ ۲۰ در این شرکت خبر داد و گفت: در آینده‌ای نزدیک این محصول نیز روانه بازار خواهد شد.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند