هدف پتروشیمی ‌پردیس افزایش درآمدهای غیر  عملیاتی به میزان ۵ درصد کل درآمد شرکت است.

شرکت پتروشیمی‌ پردیس تولید و عرضه‌کننده محصولات آمونیاک و اوره، مالک بزرگ‌ترین مجتمع تولیدکننده آمونیاک و اوره درخاورمیانه و نیز یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان این محصولات در سطح جهان است.

بخش اعظم درآمدهای شرکت از طریق فعالیت‌های عملیاتی و سرمایه‌گذاری ایجاد می‌شود.

درآمدهای عملیاتی شرکت در دوره ۱۲ ماه منتهی به شهریور ۹۹ بیش از ۷۸ میلیون ریال و هزینه‌های عملیاتی نیز حدود ۳۱ میلیون ریال است.

براساس این گزارش، عملکرد سال ۹۹ پردیس در موارد با اهمیت با افزایش همراه بوده است. افزایش ۵۱درصدی درآمدهای عملیاتی، افزایش ۱۳۸درصدی سود عملیاتی، افزایش ۱۴۵ درصدی سود خالص، افزایش ۷۰درصدی دارایی‌ها، افزایش ۱۶۷درصدی سود انباشته وافزایش ۱۳۴درصدی حقوق مالکانه از جمله این موارد است.

همچنین حاشیه سود خالص این شرکت در سال منتهی به شهریور ماه ۹۹ از ۳۰/ ۴۵درصد به ۳۸/ ۷۳درصد، بازده دارایی آن از ۱۶/ ۴۶درصد  به ۴۳/ ۶۷درصد و ا بازده حقوق صاحبان سهام ۸۴/ ۱۰۱ از درصد به ۱۳/ ۱۲۴درصد  افزایش یافته است. طرح‌های توسعه:

اجرای اقدامات اصلاحی و پیشگیرانه لازم در واحدها برای افزایش ظرفیت تولید، بهبود کیفیت محصولات، تداوم تولید، تولید به صورت ایمن، تداوم فروش، کاهش مخاطرات ایمنی و زیست‌محیطی، کاهش ضایعات تولید، کاهش توقف تولید از برنامه‌های با اهمیت این شرکت است.

همچنین بررسی تولید کود اوره با پوشش گوگردی، کاهش توقفات ناشی از عدم دسترسی به قطعات یدکی کلیدی، تکمیل چرخه عمر محصول، کاهش شاخص شدت مصرف ویژه بخار، بررسی تولید کودهای اوره مخلوط، طراحی، خرید و نصب سیستم اعلان حریق برای Compressor house و کنسول‌های روغن مربوطه، بررسی روش‌های تصفیه آمین و کاهش HSS برای کاهش خوردگی لوله‌ها و فومینگ،تثبیت در بازارهای جهانی و افزایش صادرات اوره و آمونیاک و ورود به بازارهای هدف جدید برای معرفی شرکت، عقد قرارداد برای ایجاد انبار اوره در شرکت پایانه و مخازن پتروشیمی ‌و سازمان منطقه ویژه برای افزایش ذخیره‌سازی اوره برای جلوگیری از توقف تولید از دیگر فعالیت‌های با اهمیت این شرکت است.

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند