به گزارش روابط عمومی این شرکت، مدیرعامل پاکسان قصد دارد با افزایش سرمایه که موافقت آن از سوی سازمان بورس نیز تایید شد به نوسازی خطوط تولید و اصلاحاتی در بسته‌بندی و خرید مواد اولیه بپردازد که این اقدامات قطعا در وضعیت سودآوری شرکت موثر خواهند بود.

حسن بقائی، با اشاره به افزایش تولید در این شرکت طی سال‌جاری گفت: در بدو ورود به شرکت پاکسان و ابتدای کار، با مسائل عدیده‌ای روبه‌رو بودیم و امر تولید و ارائه محصولات با دشواری‌های جدی توام بود، اما با  هدف ارتقا و تحقق جهش تولید،  لازم دیدم مطالعه و ارزیابی از مجموعه داشته باشم.

وی افزود: در ابتدا با بررسی‌های به‌عمل آمده، نقاط ضعف و قوت و همچنین تهدیدها و فرصت‌های پیش روی شرکت با دقت و  توجه بسیار، پایش و برای عبور از چالش‌ها، استراتژی راهبردی، علمی و به روز، در سازمان تدوین و اجرایی شد.

مدیرعامل پاکسان موضوعات مربوط به تولید و فروش را از جدی‌ترین مسائل این مجموعه معرفی کرد و یادآور شد: با برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته، مشکلات تامین، تولید و فروش تا حد قابل توجهی مرتفع شده و امروزه شاهد ثبت رکوردهای جدید در تولید و فروش و حتی صادرات محصولات این مجموعه هستیم و امیدواریم سال مالی جاری را با موفقیت پشت سر بگذاریم و جهش تولید را در همه ابعاد در این مجموعه محقق کنیم.

 مدیرعامل شرکت پاکسان با اشاره به رشد میزان تولید و فروش شرکت گفت: شرکت پاکسان در آبان سال‌جاری با تولید220 تن از محصولات، توانست نسبت به عملکرد خود در مدت مشابه سال قبل 26 درصد افزایش را به ثبت برساند. 

در همین حال در بخش فروش طی 11 ماه نیز نسبت به سال گذشته، 34 درصد رشد به‌دست آورده است.

بقائی در ادامه ضمن اشاره به افزایش سرمایه 298 درصدی این شرکت از محل سود انباشته، مطالبات و آورده نقدی خاطرنشان کرد: در خصوص افزایش سرمایه شرکت و اقدامات توسعه‌‌ای برنامه‌های خوب و اثربخشی طرح‌ریزی شده است که پس از تاییدات قانونی جزئیات آن اطلاع‌رسانی خواهد شد.

وی تصریح کرد: البته شرکت پاکسان دارایی‌های ارزشمندی از جمله 70 هزار متر زمین کارخانه در اتوبان فتح تهران، ماشین‌آلات و تجهیزات، انبار احمدآباد مستوفی و برندهای بسیار معتبری دارد که ده‌ها سال این دارایی‌ها تجدید ارزیابی نشده است. در ضمن این واحد تولیدی در سه شیفت به‌صورت شبانه‌روزی در حال فعالیت است، با وجود این طی قراردادهایی، برخی شرکت‌ها با برندها و تحت لیسانس پاکسان، محصول تولید می‌کنند تا نیاز بازار تامین  شود.

بقائی اظهار کرد: با رشد تولید و افزایش مبلغ فروش، سود شرکت افزایش خواهد یافت و برای سال مالی منتهی به آذر 99 سود هر سهم شرکت به بالای 200 تومان خواهد رسید.

 ثبت افزایش سرمایه 298 درصدی پاکسان

به گزارش «دنیای‌اقتصاد» به نقل از کدال همچنین حسابرس و بازرس قانونی، گزارش توجیهی هیات‌مدیره پاکسان در رابطه با افزایش سرمایه را تایید کرد.

بازرس و حسابرس قانونی با گزارش توجیهی افزایش سرمایه هیات‌مدیره پاکسان مبنی بر لزوم افزایش سرمایه از 108 میلیارد تومان به 430 میلیارد تومان (298 درصدی) از محل آورده نقدی سهامداران، مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی، سود انباشته برای تامین سرمایه در گردش و اصلاح ساختار مالی (تامین مخارج سرمایه‌ای انجام شده بابت نوسازی خطوط تولید و تامین سرمایه در گردش برای خرید مواد اولیه و ملزومات بسته‌بندی) موافقت کرد. البته انجام افزایش سرمایه یادشده منوط به موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار و تصویب مجمع عمومی فوق‌العاده است که در این خصوص اطلاع‌رسانی لازم صورت می‌گیرد.

این مطلب برایم مفید است
25 نفر این پست را پسندیده اند