وی با اشاره به ورود شرکت‌های دانش‌بنیان و استفاده از توانمندی علمی نخبگان برای رفع محرومیت در کشور اظهار کرد: یکی از فعالیت‌های موسسه دانشمند به عنوان زیرمجموعه بنیاد مستضعفان، استفاده از ظرفیت علمی و نخبگانی کشور و همچنین شرکت‌های دانش‌بنیان، برای بهبود اجرای ماموریت‌های محوله به این بنیاد است و موسسه دانشمند سعی کرده تا با تکیه بر توانمندی علمی دانشگاهیان و نخبگان، مسائل مختلف در حوزه فعالیت بنیاد مستضعفان در بخش‌های مختلف صنعتی و حتی محرومیت‌زدایی را حل کند.

مدیرعامل موسسه دانشمند وابسته به بنیاد مستضعفان افزود: به همین منظور این موسسه در همکاری با یک شرکت دانش‌بنیان، موفق شد برای نخستین بار در کشور، مشکل گندزدایی از آب آشامیدنی چند روستا در منطقه قلعه گنج در جنوب کرمان را با فناوری نوینی برطرف کند. وی گفت: در این پروژه، فرآیند گندزدایی از آب آشامیدنی این منطقه برای نخستین بار در کشور به روشی جدید و بدون به‌کارگیری گاز کلر انجام می‌شود. به گزارش روابط عمومی بنیاد مستضعفان، خطیبی خاطرنشان کرد: با به‌کارگیری این روش، آب آشامیدنی چند روستا در این منطقه که تا پیش از این، باعث مشکلات گوارشی و پوستی متعددی برای ساکنان این منطقه محروم ایجاد کرده بود، حل و فصل می شود و ساکنان این روستاهای دورافتاده، به آب آشامیدنی سالم، دسترسی پیدا می‌کنند.

به گفته خطیبی در حال حاضر دستگاه‌های جدید گندزدا، با اتمام مراحل تست‌های نهایی، برای استفاده در چند منطقه محروم کشور مستقر خواهد شد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند