نیما نوراللهی، مدیرعامل شرکت بیمه تجارت نو با بیان مطلب فوق گفت: در یک سال اخیر سه اتفاق زیربنایی در صنعت بیمه کشور رخ‌داده که جان تازه‌ای به این صنعت بخشیده است.

وی استفاده صنعت بیمه از ظرفیت‌های بازار سرمایه را یکی دیگر از اتفاق‌های مهم صنعت بیمه در یک سال اخیر عنوان کرد و افزود: شرکت‌های بیمه‌ای به‌درستی از ظرفیت بازار سرمایه استفاده کردند که چابکی لازم را برای حضور حداکثری در این بازار داشتند با این حرکت شاهد رشد سود سرمایه‌گذاری‌ها در صنعت بیمه هم بودیم.

مدیرعامل شرکت بیمه تجارت نو ادامه داد: بسیاری از شرکت‌های بیمه‌ای توانستند از سودآوری حاصل از بازار سرمایه اصلاح ساختار مالی خود را انجام دهند و بخش بزرگی از کسری ذخایر خود را از محل این سودآوری پوشش دهند که این مساله اتفاق مثبتی برای صنعت بیمه بود. نوراللهی گفت: آثار مثبت استفاده از ظرفیت بازار سرمایه در صورت‌های مالی شرکت‌های بیمه ازنظر سودآوری و سود هر سهم مشهود است.

به گفته وی یکی دیگر از رویدادهای مهم یک سال اخیر توجه تمام مدیران عامل و هیات مدیره شرکت‌های بیمه به افزایش سرمایه متناسب با افزایش ارزش ریسک‌های پذیرفته ‌شده بوده که این مهم تقریبا در تمامی شرکت‌ها یا اتفاق افتاده یا در حال رخ دادن است. مدیرعامل شرکت بیمه تجارت نو بیان کرد: بیشتر شرکت‌های بیمه‌ای موضوع افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها، سود انباشته یا آورده نقدی را به‌صورت جدی در برنامه خود قرار دادند که سبب شد وضع توانگری مالی شرکت‌های بیمه متناسب با افزایش ریسک حفظ شود. نوراللهی به همراهی بیمه مرکزی درافزایش سرمایه شرکت‌های بیمه‌ای نیز اشاره ‌کرده و گفت: بیمه مرکزی در حداقل زمان تاییدیه‌های لازم را برای این موضوع به شرکت‌های بیمه‌ای داد. وی بابیان اینکه صنعت بیمه در کنار تمام مسائل، به موضوع تحول دیجیتال باید توجه بیشتری داشته باشد افزود: صنعت بیمه با تحول دیجیتال کمی فاصله دارد که می‌توان با اصلاح ساختارهای مالی همه شرکت‌ها به این موضوع بیشتر پرداخت.

مدیرعامل شرکت بیمه تجارت نو اظهار کرد: حذف برگه بیمه‌نامه شخص ثالث یکی از موضوعاتی است که سرویس‌دهی به مشتریان را تسهیل کرده است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند