رضا ساعدی‌فر، معاون اعتبارات بانک توسعه صادرات ایران گفت: این بانک از سال ۱۳۹۸ تا پایان مهرماه سال‌جاری در راستای اجرای بسته حمایت از صادرات و از محل منابع تلفیقی ۳۲ هزار و ۱۲ میلیارد ریال تسهیلات را با نرخ ۵/ ۱۳ تا ۵/ ۱۴ درصد پرداخت کرده که نیمی از آن از محل منابع صندوق توسعه ملی و نیمی دیگر از محل منابع بانک بوده است.

ساعدی‌فر افزود: بانک توسعه صادرات ایران تسهیلات یادشده را عمدتا در قالب سرمایه در گردش به بخش‌های صنعت و معدن و محصولات کشاورزی، زیر بخش صنایع تبدیلی تکمیلی تخصیص داده است. بانک توسعه صادرات در بخش تجهیز منابع سپرده‌ها در سه سال اخیر به 22 هزار و 144 میلیارد تومان رسیده است، قراردادهای فعال با صندوق توسعه ملی 3 هزار و 560 میلیارد تومان و تسهیلات اعطایی نیز بالغ ‌بر 8 هزار و 516 میلیارد تومان بوده است.

در همین حال حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان به‌عنوان یکی از فعالیت‌های راهبردی بانک در سال گذشته نیز دنبال شده و پرداخت تسهیلات به این بخش افزون بر 185 میلیارد تومان شده است. شرکت‌های کوچک و متوسط صادراتی نیز از بانک توسعه صادرات 813 میلیارد تومان تسهیلات دریافت کرده‌اند.

جمع هزینه‌های بانک نسبت به سال گذشته از 2 هزار و 280 میلیارد تومان به یک هزار و 528 میلیارد تومان کاهش‌یافته است که عمده این کاهش مرتبط با کاهش در هزینه مطالبات مشکوک‌الوصول بانک بوده است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند