وی تاکید کرد: چندی پیش قیمت پاکت سیمان به دلیل افزایش قیمت مواد پتروشیمی گران و همان مقدار به قیمت سیمان اضافه شد که مورد تایید هم قرار گرفت. این در حالی است که آخرین افزایش قیمت سیمان مصوب تیرماه بود.  عبدالرضا شیخان با اشاره به افزایش تقاضای داخلی و تولید سیمان گفت: در هفت ماه اول امسال نسبت به هفت‌ماه سال گذشته ۹/ ۱۸ درصد افزایش تحویل سیمان در داخل کشور داشته‌ایم؛ اما با افزایش قیمت حمل که در آبان هم دوباره گران‌تر شد، جابه‌جایی سیمان کاهش یافت و نمی‌تواند از شهرهای پرتولید به شهرهای پرمصرف جابه‌جا شود، این باعث کمبود سیمان در بعضی مناطق و افزایش قیمت در بازار آزاد شده است. وی افزود: تولید سیمان ۳/ ۱۳ درصد در هفت‌ ماهه نسبت به ۷ماه سال گذشته افزایش داشته است. در مورد صادرات هم کاهش ۱۷ درصدی را در هفت‌ماه تجربه کرده‌ایم که علت آن مربوط به افزایش نیاز داخلی و مشکلات ارزی است.

 رکورد جدید سیمان آبیک در آستانه بورسی شدن

 در همین حال شرکت سیمان آبیک در حالی که بناست به زودی وارد بازار سرمایه شود توانست رکوردهای پیشین تحویل ماهانه سیمان و کلینکر را در صنعت سیمان کشور جابه‌جا کند.

 سیمان آبیک با تحویل ۳۲۰ هزار و 514 تن سیمان فله و کیسه‌ای و ۸۰ هزار و 545 تن صادرات کلینکر از بنادر جنوبی، رکورد جدیدی را در تحویل ماهانه سیمان و کلینکر در کل صنعت سیمان کشور توسط این شرکت به ثبت رساند.  این موفقیت که با وجود محدودیت‌های شدید کرونایی و در آستانه ورود شرکت سیمان آبیک به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده سیمان کشور و منطقه به بازار سرمایه به‌دست آمده است، نشان‌دهنده عزم این مجموعه عظیم صنعتی در تحقق شعار جهش تولید و دستیابی به اهداف تعیین شده است. گفتنی است رکورد قبلی تحویل ماهانه سیمان و کلینکر مربوط به خرداد سال ۱۳۹۳ و با تناژ ۳۰۹هزار و 251 تن سیمان فله و کیسه‌ای و ۹۰ هزار و 279  تن کلینکر و متعلق به سیمان آبیک بوده است.

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند