به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل روزنامه «دنیای‌اقتصاد»، علاوه بر این تعدیل نیرو، شرکت بریتیش پترولیوم قصد دارد ساختار سازمانی خود در پالایشگاه نفتی وایتینگ ایندیانا واقع در ۴۵ کیلومتری جنوب شرقی شیکاگو را مورد بازبینی قرار دهد.

خطوط لوله نفتی و پشتیبانی لجستیک بریتیش پترولیوم آمریکا در شیکاگو واقع است و این شرکت یک کمپ فناوری در حومه نزدیک ناپرویل ایالت ایلینویز در اختیار دارد.

در ماه ژوئن، برنارد لونی، مدیرعامل بریتیش پترولیوم اعلام کرده بود که این شرکت بالغ بر ۱۰ هزار شغل یا ۱۵ درصد از ۷۰ هزار نفر نیروی خود در سرتاسر جهان را کاهش می‌دهد.

در ماه اکتبر نیز رویترز گزارش کرده بود که فقط ۲۵۰۰ نفر حاضر به پذیرش بسته‌های تشویقی انفصال از خدمت که شرکت پیشنهاد کرده بود شدند و ۷۵۰۰ نفر در سرتاسر جهان باید تعدیل نیرو شوند.

شرکت نفت و گاز بریتانیایی و چندملیتی بریتیش پترولیوم که دفتر مرکزی آن در لندن قرار دارد، از سال ۲۰۱۱ حوزه فعالیت شرکت بی پی کلیه بخش‌های عملیاتی صنایع نفت و گاز را در بر می‌گیرد. این شرکت در زمینه اکتشاف و تولید، پالایش، توزیع و بازاریابی نفت خام، گاز طبیعی و میعانات گازی، همچنین تولید محصولات پتروشیمی و طیف وسیعی از مواد شیمیایی فعالیت می‌کند. بی پی همچنین دارای فعالیت در حوزه تولید انرژی‌های تجدیدپذیر، سوخت‌های زیستی و تولید برق با استفاده از انرژی بادی و خورشیدی است.

طی چند سال اخیر کاهش قیمت نفت موجب ضرر و زیان زیادی برای شرکت‌های نفتی شده است و حالا با شیوع ویروس کرونا و ابتلای کارکنان و حتی احتمال ابتلا و تعطیلی پالایشگاه‌ها چشم‌انداز آینده این شرکت‌ها را بیش از پیش نامطمئن کرده است.

 

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند