به گزارش روابط عمومی گروه مالی گردشگری، مدیرعامل مجتمع فولادصنعت بناب با ارائه گزارش عملکرد سال ۱۳۹۸ این مجتمع به سهامداران گفت: میزان کل تولید نورد و ذوب این مجتمع در سال ۹۸ در مجموع ۴۸۵ هزار تن بود که نسبت به سال ۹۷ رشدی معادل ۴۷درصد داشت.

بابک علیزاد شهیر افزود: فروش کل مجتمع فولاد صنعت بناب در سال 98 برابر با 269 هزار تن محصولات تولیدی بود که 236 هزار تن آن فروش داخلی و 33 هزار تن آن به خارج از کشور صادر شد. فروش داخلی سال 98 نسبت به 97 رشدی معادل 14 درصد داشت و میزان صادرات در همین مدت 11 برابر شد.

وی با اشاره به حمایت‌های گروه مالی گردشگری و بانک گردشگری از مجتمع فولاد صنعت بناب در سال 99 اظهار کرد: با برنامه طرح‌های توسعه و اصلاح ساختار مجتمع، شرایط مطلوبی فراهم شده و روند تولید و صادرات مسیر صعودی طی می‌کند.

علیزادشهیر با بیان اینکه برای سال 99 مجتمع، تولید 760 هزار تن نورد و 436 هزار تن ذوب برنامه‌ریزی شده است، تصریح کرد: میزان تولید مجتمع در 7ماه امسال معادل کل سال قبل بود ضمن اینکه رقم سود عملیاتی نیز بالاتر از هدف پیش‌بینی شده، محقق شد. این در حالی است که در نیمه نخست سال‌جاری نیز رشد 40 درصدی تولید و 30 درصدی صادرات را داشتیم.

مجتمع فولاد صنعت بناب یکی از شرکت‌های فولادی زیرمجموعه هلدینگ گروه مالی گردشگری با دو واحد ذوب و ریخته‌گری و خطوط متعدد نورد است که محصولاتی اعم از شمش فولادی، میلگرد آجدار ساختمانی از سایز 8 تا 32 در گریدهای مختلف، تیرآهن و نبشی تولید می‌کند.


 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند