آخرین گزارش سرمایه‌گذاری‌های این کشور در صنعت معدنکاری یک افزایش ۵۴/ ۱ میلیارد دلاری را نسبت به گزارش قبلی نشان می‌دهد. در گزارش قبلی در سال گذشته، رقم سرمایه‌گذاری ۵/ ۷۲ میلیارد دلار پیش‌بینی شده بود. حدود ۴/ ۸۹ درصد از پروژه‌های جدید مربوط به توسعه دارایی‌های مس است.

پرتفوی سرمایه‌گذاری جدید این کشور از سال ۲۰۱۵ بزرگ‌ترین مقدار بوده است؛ زمانی که این کشور در نظر داشت ۲۹/ ۷۷ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری تا سال ۲۰۲۴ داشته باشد. کمیسیون مس شیلی پیش‌بینی می‌کند تولید مس این کشور با احتساب پروژه‌های جدید معادل ۲۷/ ۳ میلیون تن رشد کند که ۹۲ درصد آن مس محتوی در کنسانتره خواهد بود. کشور شیلی ۷۹/ ۵ میلیون تن مس در سال ۲۰۱۹ تولید کرد که ۷۳ درصد آن کنسانتره بوده است.

پنج پروژه جدید به لیست سرمایه‌گذاری معادن شیلی اضافه شد. کوچیلکو گفت که پروژه‌های مذکور در مجموع ۴۳۶ هزار تن مس به حجم تولید خواهند افزود. طبق این نهاد، تعداد ۲۳ پروژه مجبور خواهند بود فعالیت‌های خود را یک یا دو سال به تعویق اندازند که بیشتر این تعویق به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا است. این پروژه‌ها جمعا بالغ ‌بر ۹۲/ ۴۳ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری را در بر می‌گیرند. این لیست برای سال‌های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۹ شامل هشت پروژه دولتی است که اکثرا مربوط به کمپانی کودلکو بوده و شامل ۶۸/ ۲۳ میلیارد دلار هزینه سرمایه‌گذاری می‌شود.

کمپانی‌های معدنی بزرگ و متوسط مس دارای ۲۷ پروژه بودند که شامل ۴۹/ ۴۲ میلیارد دلار از این سرمایه‌گذاری‌ها می‌شوند و ۶ پروژه نقره و طلا نیز وجود دارند که انتظار می‌رود ۷۵/ ۲ میلیارد دلار از این سهم را به خود اختصاص دهند. باقیمانده این سرمایه‌گذاری‌ها شامل پروژه‌های سنگ‌آهن، لیتیوم و مواد معدنی صنعتی است. کوچیلکو همچنین گفت تا قبل از سال ۲۰۲۰ مبلغ ۴۸/ ۱۳ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری شده است و پیش‌بینی می‌شود ۷۴/ ۴ میلیارد دلار نیز در سال جاری سرمایه‌گذاری شود. با وجود این، عمده سرمایه‌گذاری‌ها برای سال‌های ۲۰۲۵ تا ۲۰۲۹ و در حدود ۸۱/ ۱۵ میلیارد دلار برآورد شده است.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند