امیررضا داوودی، مدیر یونیت سوییچ در قطعه‌سازی کروز گفت: بخش سوییچ یکی از اصلی‌ترین یونیت‌های شرکت کروز است و فعالیت خود را از همان ابتدای کار این شرکت قطعه‌سازی در دهه هفتاد آغاز کرده است. دسته‌بندی بخش سوییچ‌ها تنوع بسیاری دارد و شامل دسته راهنما، فیوز باکس‌ها، سوییچ‌های داخل خودرو و... می‌شود. 

به گفته وی، یکی از محصولات بسیار مهم آن رابط چرخشی ایربگ است که تکنولوژی این محصول برای اولین بار توسط کروز به کشور وارد شده و در حال حاضر با داخلی سازی 80 درصدی تولید می‌شود.

مدیر یونیت سوییچ در قطعه‌سازی کروز با اشاره به رابط چرخشی ایربگ به عنوان یکی از قطعات اصلی یونیت سوییچ افزود: این قطعه در فرمان نصب می‌شود و رابط بین دسته سیم و ایربگ‌ خودرو است، همچنین عملکرد آن هنگام تصادف مشخص می‌شود و از جنبه جلوگیری از مخاطرات ایمنی و جانی بسیار حائز اهمیت است.

وی خاطرنشان کرد: محصول فوق تنوع بسیاری دارد و 10 نوع رابط چرخشی در کروز تولید می‌کنیم که برای انواع ایربگ محصولات خانواده ایران‌خودرو، سایپا و گروه بهمن کاربرد دارد. 

داوودی با اشاره به اینکه ورود تکنولوژی تولید رابط چرخشی ایربگ در کشور برای اولین بار توسط کروز انجام شده است، گفت: خط تولید و کنترل کیفیت این محصول، اتوماتیک و بسیار پیشرفته است که 7 سال گذشته به عنوان تکنولوژی جدید و با همکاری شریک تجاری کره‌ای وارد کشور شد و اکنون رابط چرخشی ایربگ را با داخلی‌سازی 80 درصدی تولید می‌کنیم.

داوودی با اشاره به اینکه اکثر قطعات رابط چرخشی ایربگ در کروز تولید می‌شود، تصریح کرد: در سال‌های اخیر شرکت‌های دیگر هم تولید این محصول را آغاز کرده که عمده قطعات آن را به صورت پیش ساخته وارد و فقط مونتاژ می‌کنند، ولی کروز بالاترین سطح داخلی‌سازی را نسبت به سایر تولیدکنندگان دارد.

وی گفت: تولید این قطعه صرفه‌جویی ارزی چشمگیری را از 7 سال گذشته و به مراتب از ابتدای سال 98 فراهم کرده که به نوعی خودکفایی ملی محسوب می‌شود. تولید اصولی و با کیفیت و دوام رابط چرخشی ایربگ از تکنولوژی پیشرفته‌ای برخوردار و در حال حاضر در اختیار کروز است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند