یعقوب روحی ادامه داد: در چند سال گذشته با توجه به تعامل و همکاری همه‌جانبه نیروگاه‌های منطقه تهران با سازمان محیط‌زیست و در راستای رعایت الزامات زیست‌محیطی، استفاده از سوخت مازوت در چرخه تولید نیروگاه بعثت نیز حذف ‌شده است و با هماهنگی‌های صورت‌گرفته به جهت ضرورت تامین برق موردنیاز منطقه جنوب شهر تهران سوخت گاز به این نیروگاه تخصیص می‌یابد.

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق تهران یادآور شد: علاوه بر اقدامات صورت گرفته برای بهبود آلایندگی نیروگاه بعثت، برای اولین بار در منطقه خاورمیانه سیستم استحصال گاز co۲ (گاز گلخانه‌ای) از اگزوز واحدهای بخار در این نیروگاه نصب ‌شده که با استفاده از این سیستم، گاز co۲ از اگزوز واحدها جذب و از انتشار آن به محیط‌زیست جلوگیری می‌شود.

روحی تاکید کرد: همچنین در راستای الزامات قانونی و تکالیف تعیین ‌شده برای بهبود راندمان و تولید برق سبز (سازگار با محیط‌زیست) پروژه جایگزینی واحدهای فرسوده نیروگاه طرشت و ری در دستور کار قرار گرفته است که با توجه به نصب واحدهای جدید با فناوری روز دنیا و بهبود راندمان این نیروگاه‌ها شاهد کاهش قابل‌ توجهی در مصرف سوخت آنها خواهیم بود.

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق تهران اضافه کرد: علاوه بر نیروگاه‌های دولتی یادشده، سوخت اصلی دو نیروگاه خصوصی سیکل ترکیبی شهدای پاکدشت و پرند نیز گاز طبیعی بوده و در شرایط قطع سوخت گاز به‌صورت محدود از سوخت گازوئیل به‌عنوان سوخت پشتیبان استفاده می‌کنند و با توجه به فناوری واحدهای نصب‌شده قابلیت استفاده از سوخت مازوت در این نیروگاه‌ها وجود ندارد.

روحی در پایان خاطرنشان کرد: نیروگاه‌های منطقه تهران ‌همکاری همه‌جانبه‌ای با سازمان محیط‌زیست برای اعلام روزانه سوخت مصرفی، ارسال سیگنال‌های آنالیز دود دود‌کش‌ها و بازدید کارشناسان داشته و دارد.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند