با اعلام نهایی برندگان جایزه جهانی پروژه‌های برتر و مگا پروژه‌های ۲۰۲۰، پروژه بیدبلند خلیج‌فارس ایران رتبه سوم را در بین فینالیست‌ها کسب کرد.

داوران مسابقه بین‌المللی پروژه‌های بزرگ و مگاپروژه‌ها، پیش از این نامزدهای نهایی سال ۲۰۲۰ را مشخص کرده بودند. براساس انتخاب داوران این رقابت بین‌المللی، مگاپروژه‌ها به دو دسته زیرساخت و انرژی تقسیم شدند که نام پالایش گاز بیدبلند خلیج‌فارس و کنسرسیوم ایرانی سازه ‌و جهان پارس به عنوان پیمانکار پروژه، در میان چهار فینالیست بخش انرژی قرار گرفت.

در مرحله فینال ابر پروژه‌های حوزه انرژی، دو کنسرسیوم بین‌المللی چینی اول و دوم شدند و کنسرسیوم سازه و جهان پارس، پیمانکار پروژه بیدبلند خلیج‌فارس مقام سوم را از آن خود کرد و دیپلم افتخار این جایزه معتبر جهانی را کسب کرد.

گفتنی است مگا پروژه بیدبلند خلیج‌فارس به عنوان بزرگ‌ترین طرح گازی غرب آسیا با سرمایه‌گذاری ۳/ ۴ میلیارد دلار، اکنون در مرحله بهره‌برداری قرار گرفته و در آینده بسیار نزدیک به طور رسمی افتتاح می‌شود.

در مراسم نهمین دوره جایزه ملی مدیریت پروژه ایران شرکت پالایش گاز بیدبلند خلیج‌فارس به عنوان پروژه برتر ایران معرفی شده بود.

ابر پروژه بیدبلند خلیج‌فارس به عنوان بزرگ‌ترین طرح گازی خاورمیانه و غرب آسیا در گستره سه استان خوزستان، کهکیلویه و بویراحمد و بوشهر در مساحت بیش از ۳۰۰ هکتار شامل سایت پالایشگاهی و تاسیسات ذخیره‌سازی و همچنین بیش از ۹۰۰ کیلومتر خطوط لوله خوراک و انتقال با اعتباری بالغ بر ۴/ ۳ میلیارد دلار به عنوان بزرگ‌ترین طرح جمع‌آوری گازهای همراه نفت است.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند