به گزارش روابط عمومی و ارتباطات گروه صنعتی بارز کار طراحی تایر جدید ۲۳۵/ ۵۵R۱۹ مخصوص خودروی سانتافه جدید از سال قبل آغاز و در شهریور ماه ۹۹ تولید و مراحل آزمون خود را مطابق با آخرین استانداردهای روز دنیا با موفقیت به پایان رساند.

سرپرست گروه صنعتی بارز گفت: این گروه پس از حضور موفق در سری تایرهای رادیال سواری رینگ ۱۶ تا ۱۸ اینچ در بازار، با توجه به نیاز بازارهای داخلی و صادراتی کار روی این تایر را آغاز کرد.

علی‌اکبر مشرفی بیان کرد: به دنبال ساخت تایرهای رینگ ۱۶ تا ۱۸ اینچ خودروهای SUV و CUV این بار تایر ۲۳۵/ ۵۵R۱۹ برای خودروهای سنگین و در عین حال سرعتی توسط گروه صنعتی بارز طراحی و تولید شده است.

وی گفت: طراحی این تایر از آبان سال ۱۳۹۸ آغاز و در اول شهریور امسال تمام مراحل تست آن با موفقیت به پایان رسید و امیدواریم در بهمن‌ به تولید انبوه برسد.

سرپرست گروه صنعتی بارز با بیان اینکه تایر ۲۳۵/ ۵۵R۱۹ نیازمندی‌های کیفی و ایمنی استاندارد ملی کشور و استاندارد ایمارک۲۰۲۰ را تامین می‌کند، افزود: این تایر، تست‌های تحمل بار، سرعت، مقاومت، بررسی مقاومت غلتشی، مقاومت طوقه، ضریب فنریت و ... را پشت سر گذاشته و در شرایط عملی در میدان آزمون تایر بارز از نظر ترمزگیری، ایمنی، نرمی و تحمل تنش‌ها در شرایط واقعی رانندگی با سرعت بالا مورد آزمایش قرار گرفته است.

به گفته مشرفی در طراحی این تایر با توجه به توان بالای موتور این خودروها، وزن بالا و سرعت زیاد به صورت ویژه‌ای به شاخص تحمل سرعت، شاخص تحمل بار، قابلیت چنگ‌زنی، ترمزگیری و نرمی توجه شده است.

مشرفی تاکید کرد: با توجه به تجربه موفق صادراتی در تایرهای رینگ ۱۶ الی ۱۸ در سال‌های اخیر، محققان بارز در طراحی این تایر علاوه بر نیازمندی‌های داخلی به نیازمندهای بین‌المللی نیز توجه ویژه‌ای داشته‌اند تا این محصول بتواند با شرکت‌های بزرگ دنیا رقابت کند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند